banner209

banner223

22 Mayıs 2015 Cuma

Merkez'de Hangi Parti Önde? İşte Sonuçlar.. Bölüm-2 TIKLA İZLE

MALKOÇ MÜFTÜ ADAYI MI YOKSA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI MI?

Bölgenin ilk ve tek internet üzerinden yayın yapan Zonguldak’ın dünyaya açılan penceresi KARİYER TV ( www.kariyerwebtv.com) ses getiren tartışma programlarına imza atmaya devam ediyor. Farklı basın kuruluşlarında çalışan gazetecilerin konuk olduğu Gazeteciler Tartışıyor programında CHP’nin Devrek Belediye başkan aday adaylarından Songül Malkoç’un aday olması durumunda CHP’nin Devrek’te seçimi kaybedeceği konusunda gazeteciler hemfikir olurken Malkoç’un samimi olmadığı yönünde ve eşi İlhan Malkoç’un kendisini geri çekmesi gerektiği yönünde fikirler sunuldu.

23 Eylül 2013 Pazartesi 18:42
Bu haber 1569 kez okundu
MALKOÇ MÜFTÜ ADAYI MI YOKSA BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI MI?

    Bölgenin ilk ve tek internet üzerinden yayın yapan Zonguldak’ın dünyaya açılan penceresi KARİYER TV ( www.kariyerwebtv.com) ses getiren tartışma programlarına imza atmaya devam ediyor. Farklı basın kuruluşlarında çalışan gazetecilerin konuk olduğu Gazeteciler Tartışıyor programında CHP’nin Devrek Belediye başkan aday adaylarından Songül Malkoç’un aday olması durumunda CHP’nin Devrek’te seçimi kaybedeceği konusunda gazeteciler hemfikir olurken Malkoç’un samimi olmadığı yönünde ve eşi İlhan Malkoç’un kendisini geri çekmesi gerektiği yönünde fikirler sunuldu.
 
 Zonguldak ve Devrek belediye başkan aday adaylarının tartışıldığı program da Malkoç’un aday olamayacağı aday olması durumunda da CHP’nin seçimi kaybedeceği konusunda ortak fikir sunan gazeteciler Malkoç’un her attığı adımın kendi facebook adresinde yayınlıyor olmasını da samimi bulmadıklarını belirttiler.
 
Songül Malkoç’un eşi İlhan Malkoç’un da kendisine ait face adresinde paylaştıkları hakında eleştiriler de bulunan gazeteciler İlhan Malkoç’un artık kendisini perde arkasına çekip ön plana Songül Malkoç’u çıkarması gerektiğini savundular.
 
Sak; ‘Engellilerle Gündeme Gelmesi Samimiyetsiz Bulunuyor’   
Karadeniz Meydan Gazetesi sahibi Mehmet Dursun, Batı Karadeniz Haber gazetesi sahibi Tansel Kardeş, Denge Gazetesi muhabiri Seda Fidan ve Kariyer Medya Grubu yayınları editörü Burcu Sak’ın konuk olup Umut Şekerci’nin sunduğu Gazeteciler Tartışıyor programında konuşan Burcu Sak Malkoç’un ‘Haberal arkamda’ söylemlerine karşılık ‘ ‘Haberal ailesi kimsenin arkasında değil’ diyerek şunları dile getirdi;
      Songül Malkoç’un aday olduğu takdirde seçimi alacağına inanıyordum. Kendisi hakkında yapılan eleştirilerin en başında bağlı bulunduğu örgütün üyelerini ve o çevredeki insanları kullanıyor gözüküyor olması idi. Çünkü face adresinde sürekli engellilerle ve o çevreden insanlarla çekilen fotoğraflarını yayınlıyordu. Belki bunları kötü niyetle yapmıyor olabilir ama sürekli engellilerle ön plana çıkıyor görünmesi samimiyetsiz bulunuyor.
 
Haberal Malkoç’un Arkasında Değil
     Yine geçenler de bir TV programında ‘Haberal benim arkamda’ söyleminde bulunmuş ve bu söylemi basında da yer almıştı. Geçtiğimiz günler de Gümeli şenliklerine gelen Haberal hocanın yoğun bir gündemi olması sebebi ile oğlu Kemal Haberal ile görüşme olanağı buldum. Kendisi Malkoç’un bu söylemine karşılık; ‘ Biz hiçbir aday adayının yanında değiliz. Böyle bir şey partimize karşı ayıp olur. Nihayi kararı partimiz verecektir ve partimiz kimi aday gösterirse bizde onlar için sonuna kadar çalışacağız’ demiştir.
 
İzlenme rekorları kıran ve sosyal medya üzerinden yüzlerce kişi tarafından paylaşılan programda konuşan Kariyer Medya Grubu yayınları sahibi Umut Şekerci’de ‘Malkoç ismi sanal ortamlar da paylaştıkları ile değil de projeleri ile öne çıkmalı ve Eşi İlhan Malkoç’un kendisini geri çekip Songül Malkoç’u öne sürmesi gerekmektedir’ diyerek şunları söyledi;
 
Şekerci; Eşin Müftü Adayı mı yoksa Belediye Başkan Aday Adayı mı?
Geçenler de İlhan Malkoç sanal sayfasında ‘birilerinin dinini değiştirmesi’ konusunda eleştiri de bulunup Allah’a havale ettiğini yazmış. Bir siyasetçinin dini, dili ve ırkı ne olursa olsun bu kavramları dile getirmemesi gerekir. Malkoç’un o taşı kime attığını herkes biliyor ama kendisinin bilmediği bir şey var o da siyaset! Siyasetçi bir kişilik onun bunun dini ile uğraşmaz çünkü neden biliyor musunuz?  Bu ülke de Müslüman olmayıp, ateist, deist, Budist hatta rael gibi saçma bir inanca bağlı olan insanlar var ve onlar da bu sandığa gidecek. Şimdi ne yapalım? Senin dinin farklı sen oy kullanma diyebiliyorsan bu söylemlere devam et. Senin hanımın müftülüğe mi yoksa belediye başkanlığına mı aday adayı? Ha müftü adayı ise tamam o zaman Hıristiyanlar ya da diğer dinlere mensup olanlar oy kullanmasın. Herkes ağzından çıkanı herkes haddini bilecek.
 
Şekerci; Malkoç Kendi Partisine Posta mı Koyuyor?
Ben her zaman belgelerle konuşurum. Sayın Malkoç’u tam beş yıldır sonuna kadar destekleyen isimlerin başında yer aldım. Elimde gördüğünüz bu belgeler sayın Songül Malkoç’un eşi İlhan Malkoç’un sayfasından alınmıştır. Bakın İlhan Malkoç 16 Eylül 2013’de sayfasında ne paylaşmış; ‘ Devrek Belediye Başkan Aday Adayı Songül Malkoç’un gücünü yok sayanlar daha seçime girmeden kaybetmeyi kabullenenlerdir.’’
Sayın Malkoç bu mesaj kime? AKP’ye mi yoksa MHP’ye mi? Hayırdır kendi partine posta mı koyuyorsun? Sonra da çıkıyor ve diyorsunuz ki birlik olmak! Bu mudur birlik olmak?
 
Hangisi Başkan Aday Adayı?
Facebook’un kötü yanı işte budur. Bir an gaza geliyor paylaşımda bulunuyorsunuz sonradan kaldırıyorsunuz ama gören görüyor ve işte böyle insanların gözüne sokuyor. Geçenler de kaleme aldığım bir köşe yazımda belirtmiştim tekrar ediyorum. Malkoç çifti aralarında bir konuya netlik kazandırmalılar. Belediye başkan aday adayının İlhan ya da Songül Malkoç çiftinden hangisi olduğuna karar vermeliler. Bu paylaşımda açıkça İlhan Malkoç partisine posta koyuyor. Ne yani Songül Malkoç olmazsa CHP olmayacak mı?
 
Silivri’ye Kaç Defa Gittin?
Songül Malkoç’un kapak fotoğrafında uzun zamandır Kılıçdaroğlu bir dönem de profil fotoğrafında Haberal ile olan fotoğrafları vardı. Malkoç çıkıyor TV programlarına ve diyor ki; Haberal benim arkamda. O zaman adama sorarlar genel seçim sürecinden sonra kaç defa Silivri’ye gittin diye?
 
Eşin İlhan Malkoç’un Paylaştıklarına da Şaşıyor musun?
Yine İlhan Malkoç 15 Eylül tarihinde sanal sayfasında bir gazetecinin yazısını paylaşıyor. Gazeteciler kendi fikirlerini köşelerine taşıyabilirler buna bir diyeceğimiz yok. Lakin o yazı da ‘Malkoç’un Özcan Ulupınar’ın planlarını bozacak bir aday olarak söz edilirken diğer bir CHP’li aday adayı Şeref Aydınlı’nın aday olması durumunda seçimin kaybedileceği belirtiliyor. Ve bunu paylaşan da bir CHP’li!
Biz eleştirince de çıkıyor ve diyorlar ki; ‘basına şaşırıyorum!’… Sayın Songül Malkoç, bu yazıyı paylaşan eşin İlhan Malkoç’a da şaşıyor musun? Ben açıkçası şaşırdım. Bir CHP’li resmen yerin dibine sokuluyor ve bu yazıyı başka bir CHP’li sayfasında paylaşıyor. Soruyorum; Şeref Aydınlı aday olurda kaybederse Aydınlı mı yoksa CHP’mi kaybetmiş oluyor?
 
Kardeş: Eşi’nin Haberal Hakkında ki Olumsuz Söylemleri Dezavantaj Olabilir
Programda konuşan gazeteci Tansel Kardeş’te Songül Malkoç’un seçimi almaya en yakın aday olduğunu fakat dezavantajının ise eşi İlhan Malkoç olduğunu ifade ederek şunları söyledi;
     Malkoç genel seçimler de milletvekili aday adayı olup liste de yere bulamamasına karşın çok çalışmıştı. Ama seçimden sonra eşi İlhan Malkoç’un Haberal hakkında ki bazı söylemlerinin Haberal ailesi tarafından kaydedildiğini düşünüyorum. Hatırladıklarımdan örnek verecek olursam Habeal CHP’yi MHP’lileştiriyor söylemi olabilir.
 
Fidan; Malkoç Merkez Mahallesinde Muhtar Olsun
Malkoç’un Genel seçimlerden sonra şimdi de yerel seçimlerde aday adayı olmasını eleştiren Denge Gazetesi muhabiri Seda Fidan Malkoç bu seçimde de aday olamazsa Devrek’in merkez mahallesinde muhtar olsun’ diyerek şunları söyledi;
   Malkoç reklama bayılıyor. Her yer de basın olsun istiyor, gitmeyene küsüyor, ofisine gidiyor vaatler veriyor. Aday olamasam da ben çalışacağım demiş ve bizde onun bu söylemine inanmıştık. Seçim boyunca çok çalıştı ama şimdi yeniden aday adayı olması o çalışmaların partisi için değil de kendisi için olduğunu ortaya koydu. Çalışıyormuş ama meğer kendine çalışıyormuş. Bu sefer de aday olamazsa ya da belediye başkanı olamazsa Devrek’in merkez mahallesinden muhtar olsun.
 
Dursun; Özüne Dönsün Şovu Bıraksın
Malkoç’un sanal sayfalar da etkin oluşu konusunda fikir beyan eden Karadeniz Meydan Gazetesi sahibi Mehmet Dursun ise şunları söyledi;
    Sivil Toplum Kuruluşu başında halkla iç içe olmaya çalışan biridir. Ama STK’nın en küçük etkinliğini bile face’ler de paylaşıyor. Bu hareketi insanlara samimi görünmüyor ve sempati kazandırmıyor. Malkoç özüne dönsün şovu bıraksın. Engelliler ile bir gezi yapmış ve tüm giderlerin Federasyon tarafından karşılanmasına karşın basında ve sanal sayfasında kendi yapmış gibi lanse ediyor oluşu tepki aldı.
GAZETECİLERİN MALKOÇ HAKKINDA Kİ GÖRÜŞLERİNİ KARİYER TV'DEN İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ.
 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  HAVA DURUMU
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  Bugün Seçim Olsa Oyunuzu Hangi Partiye Verirdiniz?

  NAMAZ VAKİTLERİ
  Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
  SPOR TOTO SÜPER LİG
  Tür seçiniz:
  ARŞİV