İyi Parti Mahalli İdareler Seçimleri Zonguldak Bölge Koordinatörü Yavuz Erkmen, İYİ Parti Kilimli Belediye Başkan Adayı Mesut Şalvarcıoğlu'nun işyerinin hemen yanına Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun'un posterlerinin ve Ak Parti bayraklarının asılmasının açıkça bir tahrik olduğunu dile getirdi.

Erkmen açıklamasında; 

Palabaş Görevi Devraldı, Tebrikleri Kabul Ediyor... Palabaş Görevi Devraldı, Tebrikleri Kabul Ediyor...

"Dün akşam Kilimli İlçemizde partimiz Belediye Başkan Adayı Mesut Şalvarcıoğlu arkadaşımızın kendi işyerinin hemen yanına mevcut Belediye Başkanı ve aynı zamanda AKP Belediye Başkan Adayının poster ve parti bayraklarının asılması açıkça bir tahrik olup, bu nedenle arkadaşımızın mağdur edilmesi Zonguldak'ta bugüne kadar tanık olduğumuz siyasi nezakete yakışmamıştır.

Zonguldak demokrasi kültürünün en güzel yaşandığı ve yaşatıldığı, emeğin başkenti kentimizdir. Bu hareket mevcut yerel iktidarın İyi Parti'den korktuğu ve seçimi kaybetme telaşı yaşamasının da bir göstergesidir. Bizler demokrasi kuralları içinde centilmence bir yarış olmasını bekliyor, diliyor ve  de bunun kurallarını yerine getirmek için çalışıyoruz ve de çalışacağız. Zonguldak hep güzel şeylerle anılmalıdır. Bizler, tüm siyasi rakiplerimize başarılar dilerken, dostluk içinde bir yarış olmasını bekliyor, bir daha hiç bir bölgemizde böyle olaylar yaşanmamasını temenni ediyor, olayı yapanları ve yaptıranları kınıyoruz" dedi.

Editör: Haber Merkezi