İTFAİYE ÖZEL ÇOCUKLARA EMANET! İTFAİYE ÖZEL ÇOCUKLARA EMANET!

Aday belirlenme süreci yaklaştıkça Kdz. Ereğli CHP Belediye Başkan Aday Adayı Buket Müftüoğlu'nun sinirleri de gerilmeye başladı.
Her dönem her koltuk için Ereğli'de soluğu alan Müftüoğlu, her zamanki gibi Genel Merkez temaslarını sürdürüyor.
Aday olabilmek için Ereğli'nin değil de Genel Merkez'in gönlüne girmeyi daha uygun bulan Müftüoğlu'nun, Genel Merkez'de karşılaştığı partisinin İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu ile tartıştığı iddiaları kamuoyuna yansıdı. 

Bir aday için Genel Merkez'e gitmekle itham ettiği Ali Kocamanoğlu ile tartışmaya başlayan Müftüoğlu'nun yanında bulunan Erhan Baydar isimli şahsın da Kocamanoğlu'na sözlü saldırı ve hakaretlerde bulunduğu iddia edildi. 

İddialara göre; CHP Genel Merkezi'nde CHP Ereğli İlçe Başkanı Ali Kocamanoğlu ile karşılaşan Buket Müftüoğlu, “Buraya kim için destek istemek amacıyla geldiğinizi biliyorum" diyerek İlçe Başkanı Kocamanoğlu'na serzenişte bulundu. 
Eski Zonguldak il yöneticilerinden Murat Gürdal ile birlikte 18 Ocak Perşembe günü CHP Genel Merkezine giden Kocamanoğlu, “Siz belediye başkan aday adaylarımızdansınız. Genel Merkezimize gelerek ziyaretlerde bulunmanız kadar doğal bir şey yok. Biz başka bir iş için bugün buradayız” dese de Müftüoğlu serzenişlerine devam etti. 

Murat Gürdal ile Genel Merkez'in 11. katına çıkan Ali Kocamanoğlu, Müftüoğlu'nun yanında olan ve adının Erhan Baydar olduğu öğrenilen bir partilinin sözlü saldırı ve hakaretlerine maruz kaldı. Araya giren Genel Merkez yönetici ve çalışanları tarafından tartışmanın büyümesi önlenirken, Müftüoğlu'nun yanıdaki kişiye; "Erhan Ağabey, bu kadar yeter" dediği ifade edildi. 

Geçmiş dönemlerde CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı görevinde bulunduğu öğrenilen Erhan Baydar hakkında Ali Kocamanoğlu tarafından tutanak tutturulduğu ve disipline sevk edilmesi için işlem başlatıldığı belirtildi.