Alaplı Meslek Yüksekokulu moderatörlüğünde ve beş kurumun paydaşlığında gerçekleşen seminere, Alaplı Kaymakamı Vedat Yılmaz, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Alaplı’nın önde gelen protokol üyeleri ve Alaplı’da yaşayan kadınlar katıldı.

gerçek escort

 

Açılış konuşmalarını Kaymakam Vedat Yılmaz, Rektör Vekili Prof. Dr. Şenol Hakan Kutoğlu ve Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Burçin Şolt’un yaptığı programda “Kadınların Toplumsal Hayattaki Önemi” üzerinde duruldu.

 

Etkinlikte, Alaplı İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan “Narkotik Anne” başlıklı sunumda, anneler aracılığıyla uyuşturucu kullanımının erken tespiti ve bağımlılık sarmalına yakalanmadan çocuğa müdahale edilebilmesi konularında bilgiler verildi. Ardından Kdz. Ereğli Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından katılımcılara KADES uygulaması anlatıldı.

 

Konuklara Alaplı Türk Anneler Derneği Üyeleri ve Alaplı Meslek Yüksekokulu personelleri tarafından hazırlanan yiyeceklerin ikram edildiği etkinliğin ilk oturumu davetli konuşmacılara teşekkür belgelerinin takdimiyle sona ererken, kadınlara yönelik gerçekleşen ikinci oturumda ise Alaplı Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Rabia Başer Açıkgöz, ZBEÜN Sağlık Bilimleri Enstitü Müdürü Doç. Dr. Zehra Safi Öz ve ZBEÜN Çocuk Sağlığı ve Hastalığı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Müge Seval, “Her Yönüyle Kadın Sağlığı” başlığı altında çeşitli bilgiler paylaştı.