Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

    12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yıldönümünü kutlayan ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anan Başkan Çetin Bozkurt, Milletimizin kahramanlık destanı olan, İstiklal Marşımızın milletimizin Kurtuluş Savaşında tarihe altın harflerle yazdığı satırlara dökülmüş halini yansıttığını, ifade etti.

     Başkan Çetin Bozkurt mesajında şu görüşlere yer verdi:

     “Büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy Türk milletine, cesaret vermek, duygularını harekete geçirmek üzere İstiklal Marşı’nı yazmıştır. İstiklal Marşı, Türk Milletinin bağımsızlık savaşını ölümsüzleştiren, eşsiz bir eserdir. Aziz milletimiz kendisine armağan edilen bu eşsiz marşın her bir kıtasını, her bir dizesini kalbinin derinliklerinde hissetmeyi sürdürecek; mısralarda yer alan ortak idealleri, ortak duygu birliğini ilelebet muhafaza edecektir.

Bu Projeler Devrek'e Çok Yakışacak Bu Projeler Devrek'e Çok Yakışacak

     Şu zaman itibari ile hala gururla okuduğumuz milli marşımız olan İstiklal Marşımızın yıl dönümünü kutluyor, Ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, büyük şair Mehmet Akif Ersoy’u ve aziz şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum.”