Gökçebey Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Vedat Öztürk, Gökçebey'in Üçburgu Mahallesi'nde dev bir miting gerçekleştirdi. 

Aynı zamanda kendi mahallesi olan Üçburgu'da Coşkulu kalabalığa seslenen ve karalama kampanyalarına da cevap veren Öztürk, "Bu sevgiye nasıl layık olabilirim diye düşünüyorum. Bu sevgiye layık olmak için ben de gece gündüz çalışmalarıma devam edeceğim" dedi. 

Bu dönem farkla seçimi alacaklarını belirten Başkan Öztürk, Üçburgu halkına seslendiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi; 

TÜRKİYE REKORU GELİYOR

"Bu kardeşiniz üçüncü kez karşınıza çıkıyor. İlk iki seçimde sonuna kadar destek verdiniz ama bu üçüncü seçimimde çok daha büyük bir destek görüyorum Gökçebey'imden. İnşallah bu kadeşinizi Türkiye rekoru kırarak seçeceksiniz. Mahallemizde şu anda 610 seçmen var. İnşallah 600'de 600 yapacağız. 

TÜM SORUNLAR ÇÖZÜLECEK

2 önemdir belediye başkanlığı yapıyorum. İlk dönem 3 yıl yaptım. İkinci dönem 5 yıl yaptım. İnşallah bu süreçte bir 5 yıl daha bana yetki verirseniz Gökçebey'in ve Üçburgu'nun sorunlarının tamamını biliyorum.  Bütün mahallelerde çalışmalar yaptık. Burada da yaptık ama sonuç itibariyle hem deprem hem selden dolayı burada bir zaman kaybımız oldu. Tüm sorunları çözeceğim. Gökçebey'in gelişmeye en müsait olan yeri Üçburgu Mahallemiz. Karşı tarafa terminal projemiz var. 

MAAŞ ÖDEYEMEZ DEDİLER, EN YÜKSEK MAAŞI BİZ VERİYORUZ!

Geldiğimiz günden beri Gökçebey'de mucizeler yarattık. Bu yüzden gökçebey halkı bizi seviyor. Liyakatli olmayan arkadaşları işe almadım. Aldığım akadaşların % 90'ı liyakatlı çalışan arkadaşlarımız. Geldiğimiz ikinci dönemde, "Vedat Başkan maaş ödeyemez, eleman çalıştıramaz, yol yapamaz" dediler. Türkiye'de en yüksek maaşı veren belediye biziz. Bir gün maaşlarımız aksamadı. Gökçebey'i görüyorsunuz. Her taraf pırıl pırıl. Altyapılar bizi maddi ve zaman olarak üzdü. Ama projlerin % 80'i bitmiş durumda. 

Terminal, belediye binası, kültür merkezi, sahil projemizi yapacağız, organize sanayi bölgesi kurulacak. Bu bölgeyi istihdam alanı haline getireceğiz. 

SİYASETTE E BİR ETİK VARDIR

Seçim süreci geldi, karalama kampanyası başlattılar. Benim, ailemin, meclis üyelerimin bir tane olumsuz yazısı yok. Oralara yazıyorsunuz ama aslı olmayan şeyleri de yazmayın. Siyasette de bir etik vardır. Halk görüyor. Gökçebey seçmeni akıllıdır. 

KÜLLERİMDEN DOĞDUM

Geçen dönem beni küllerden geri çevidiniz. Küllerimden doğdum. Parayla pulla seçim almaya hiç kimsenin gücü olamaz. En büyük güç sizin iradeniz. Öyle bir irade ortaya koyuyorsunuz ki bütün dengeleri bozuyorsunuz. İnşallah 31 Mart'ta bir irade daha ortaya koyacaksınız ve bizim aleyhimize konuşanlar bir daha siyaset yapmamak üzere bu sahneden çekilecek. 

2 defa iradeyle seçilmiş bir belediye başkanıyım. Kimsenin aleyhinde konuşmadım. Hep saygı sevgi gösterdim. Birilerinin arkasına takılıp meclis üyesi olmadım. Yukarıdan atamayla gelip ilçe başkanı olmadım. Sizin oylarınızla belediye başkanı oldum. 31 Mart'ta en az %70 'le seçim alıyoruz. Anketler ortada, vatandaşın sevgisi, ilgisi ortada. 

Öztürk, Cumartesi Günü Mitingde Çok Önemli Açıklamalar Yapacak! Öztürk, Cumartesi Günü Mitingde Çok Önemli Açıklamalar Yapacak!

İNSAN BİR UTANIR!

Vedat Başkan gelmiş, sanki Gökçebey'de hiçbir şey yapmamış gibi lanse ediyorlar. Ya insan bir utanır ya! Şuraya bir meydan yapıyorum. Türkiye bizi konuşuyor, adamlar meydana laf söylüyor. Daha çok konuşacaklarım var, onları en son güne bırakıyorum, 30 Mart Cumartesi saat 16.00'da konuşacağım. 

ÇALIŞMIYORSAM OY VERMEYİN!

Sizin için gece gündüz çalışıyorum. Çalışmıyorsam, bana güvenmiyorsanız oy vermeyin. 

Sosyal medyayı takip ediyorsunuz. İnanılmaz iğrenç şeyler yazıyorlar. Bir tanesine cevap bile vermiyorum. Meclis üyelerim de cevap vermiyor. Biz işimize bakacağız. Yalanla dolanla işimiz yok. 

BİR DE YAPILANI ÇEK!

Gidiyorlar ırmak kenarında nerede hurda araba var, nerede bozuk yer var onu çekiyorlar. Ya kardeşim bir de yapılan yeri çek ki teşekkür edelim size. Vedat Başkan hiç mi birşey yapmadı ya. 40 bin metrekare taş döşemişim. Bu ne demek biliyor musunuz? Gökçebey'den Mengen'e kadar 8 metre genişliğinde yol demek. Hala 'parkeyi söküyorsun' diyorlar. Tabi ki sökeceğiz, doğalgaz geldi. Doğalgazsız bir mahalle, girmediğimiz bir tane sokak var mı? Türkiye'de büyük illerde doğalgaz yokken, Vedat Başkan Gökçebey'de köye, dağın başına doğalgaz getirdi. 

RAMAZAN AYINDA İÇECEK KADAR ALÇAK DEĞİLİM

Bu konuya açıklık getirmem lazım. Geçen akşam Çukur'a bir iftara gittik. Geldik burada köylülerle biraz sohbet ettik. Tekrar Gökçebey'e geçtim. Tam dönüşte Semih'le geliyorum. Dedikodu olmasın diye sivil araç kiraladım. Semih'le çıktık geliyoruz, dedi ki başkanım bizi takip ediyorlar. Dedik ki takip edebilirler, etik değil ama onların karakteri de o. Geldik evin önüne. Bir tane yalan söyleyen namerttir. Evin önünde 4 araba duruyorlar. Ben indim, eve çıktım. Semih bekliyordu, 'git' dedim. Semih gidince giderler diye düşündüm. Semih gitti. Böyle bir tahrik olmaz. İnsan düşmanı dahi olsa bunu yapmaz. Adam evine gitmiş. Çıktım, diyeceğim ki 'burada ne bekliyorsunuz'. Bir kaçışları var 4 araba birden. Ne olmuş, biz ne yapmışız? Vedat Başkan alkollüymüş. Seçim arabasına ateş etmişim. Ben sizin arabayı mı gözetleyeceğim. Neymiş, erzak dağıtmaya gelmişler. Bana erzak getirmişler, erzak. Orada bir tane ilçe başkanı var çok biliyor, her şeyi o biliyor. Yalan dolanın peşinde, benim alkollü olduğumu söylüyor. Ben Ramazan ayında içecek kadar alçak değilim. Ben Gökçebey'de kimseye saygısızlık yapmadım. Kimsenin kalbini kırmadım. Kimseye terbiyesizlik yapmadım. Bu kardeşinize de kimse yapmasın. Seçilmiş bir adamım. Beni eleştirin ama insanların onuruyla, gururuyla oynamayın. 

Korkunun ölüme faydası yok. O iş bitti. 

Diyorlar ki; ben belediye personelini toplantıya çağırıyormuşum, baskı yapıyormuşum. Arkadaşlarım orada. Bana dedikleri şey ne biliyor musunuz? 'Başkanım sen git, biz de gideriz' diyorlar. Ben sizin gibi köy muuhtarlarına yalvarıp mitingi doldurmaya çalışmıyorum. Bugün miting yapacaklardı. Kalabalık bulamayınca Çukur'a gezmeye geldiler. Daha çok gezeceksiniz. 

BENİM EKİBİMLE AKP EKİBİNİ KARŞILAŞTIRIN, SONRA OY VERİN!

Ben bakıyorum mahalle de evler bomboş. Herkes buraya gelmiş evlerde kimseye yok. Evleri soymasınlar dedim. Ben bu sevgiye layık olmak için çok çalışacağım. Pırıl pırıl meclis üyelerim var. Sevgili hemşerilerim, siz insan sarrafısınız. Benim ekibimle AKP ekibini karşılaştırın. Gidin sandığa ondan sonra oy verin. Başka bir şey söylemiyorum. Esas final sözleri 30 Mart'ta söyleyeceğim. Vedat Başkan 5 yılda bir konuşur, tam konuşur. Onlar hergün konuşur, hiçbir şey yapamazlar. Vedat Başkan işini yapar, Gökçebey'i modern bir ilçe yapar. Sizin gücünüz sayesine dik duruyorum. Verdiğiniz her bir oy sizin gücünüzdür"dedi.