POSBIYIK: OYAK, EREĞLİ HALKIYLA OYNUYOR POSBIYIK: OYAK, EREĞLİ HALKIYLA OYNUYOR

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, Posbıyık Gönüllüleri Seçim Ofisi’nde gençlerle bir araya geldi. Gençlere bir çok müjde veren Başkan Posbıyık, “Hayatım boyunca özgürlükten ve demokrasiden yana oldum. Sevgili gençler, benim olduğum yerde asla gençlerin sosyal hayatı kısıtlanamaz” dedi. Başkan posbıyık, ayrıca gençlerin talebi üzerine mevcut festivallere Gençlik Festivali, Jazz Festivali ve Kar Festivali’ni de ilave ettiklerini müjdeledi.

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Halil Posbıyık, eşi Neriman Posbıyık ile birlikte Posbıyık Gönüllüleri Seçim Ofisi’nde gençlerle bir araya geldi.

Kdz. Ereğlili gençlerin oluşturduğu Kapalı Oda Grubu’nun müzik ziyafetinde ateş başında toplanan gençlerin sevgi gösterileriyle karşılanan Başkan Posbıyık, etkinlik boyunca gençlerin taleplerini dinledi, bir çok müjdeler verdi.

-GENÇLERE YENİ MÜJDELER-

Başkan Posbıyık, gençlere şu şekilde seslendi:

“Sevgili Gençler; Bir yanım sizsiniz; diğer yanım Ereğli halkı.

Sahil boyunca gençlerin internete ulaşacağı ücretsiz Wİ-Fİ projesi şuanda başladı. İhaleyi yaptık, sahil boyunca kafeler dahil gençlerimiz, halkımız ücretsiz internete kavuştu.

Gençler için yeni bir çalışma alanı hazırladık. Ders çalışabilecekleri, ücretsiz internet hizmeti olan, geç saate kadar açık sosyal bir kütüphane için yer hazırlandı ve şuanda projeleri yapılıyor.

Orman Bakanlığı’na Kent Ormanı yapmak için başvurduk. İçerisinde  piknik alanları, yürüyüş alanları, macera parkı ve selfie parkı olan projemizi hayata geçireceğiz. Bunun için gayret ediyoruz.

Cumhuriyet Halk Evleri yoğun ilgi gördü. Binlerce kadın orada çalışıyorlar, meslek öğreniyorlar. Dostluklar kurdular. Şimdi Cumhuriyet Halk Evi’ni genişletiyoruz. Oraya gençler için Dijital Medya Kullanımı, Piyano, Gitar ve Bağlama Kursları açıyoruz.

Bisiklet yolunu biliyorsunuz yaptık. Ancak Kandilli’ye doğalgaz gidiyor, tabiî ki çok hayırlı bir iş. Doğalgaz  hattı nedeniyle bisiklet yolu bozuldu. Doğalgaz çalışması bittikten sonra Kandilli’ye kadar olan bisiklet yolunu dünya standartlarına göre yapacağız. Bisiklet yolunda paylaşım ve kiralama istasyonları kuracağız ve herkes bisiklete binebilecek ve öbür istasyonda bırakacak.

-YENİ FESTİVALLER YAPILACAK-

Festivallere aynen devam. İlave olarak Jazz Festivali ve Gençlik Festivali yapacağız. Repçiler, metalciler gelecek  geniş bir alanda gençlik festivali yapacağız.

14 Şubat Sevgililer Günü’nde Halk Kafe’de düzenlediğimiz etkinlikte görmüşsünüzdür müzik eşliğinde yapay kar yağdırdık. Herkesin çok hoşuna gitti. Arkadaşlarla karar aldık, kar yağmazsa biz yapay kar yağdıracağız ve birde Kar Festivali yapacağız.”

Editör: Haber Merkezi