CHP Kozlu İlçe Başkanı Merve Arslan, Kozlu'da şebeke sularından bulanık ve çamurlu su akmasının ardından Kozlu Belediyesi Meclisi'nde alınan karar ile suya yapılan %13 zama tepki gösterdi.

CHP Kozlu Seçim Startını Verdi... CHP Kozlu Seçim Startını Verdi...

Arslan konu ile ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

"Son haftalarda Kozlu ilçesindeki şebeke suyu sorunu vatandaşların gündelik hayatını olumsuz etkilemeye devam ediyor. Bulanık suyun akmasıyla başlayan bu sıkıntı şimdi de Kozlu Belediye Meclisi'nin suya uyguladığı %13'lük zam kararı ile doruk noktasına ulaştı.

Şebeke suyunun kalitesiz olması, hem sağlık hem de günlük yaşam üzerinde önemli bir etkiye sahip. Vatandaşlar olarak temel bir ihtiyaç olan su konusunda yaşanan bu sorunun hala çözüme kavuşturulamamış olması düşündürücü. Kozlu Belediyesi'nin bu konuda alınan önlemleri bir an önce açıklaması ve sorunu kökten çözmesi bekleniyor.

Ancak, maalesef beklentilerimiz karşılanmıyor. Tam tersine, Kozlu Belediye Meclisi'nin aldığı %13'lük zam kararı vatandaşları daha da zor durumda bırakıyor. Su, hayati bir öneme sahipken bu zamların ekonomik sıkıntıları daha da arttırdığı açıkça görülüyor.

Kozlu halkı olarak, belediyeden sorunlarına çözüm bulmasını değil, aksine sorunlarına bir yenisini eklememesini talep ediyoruz. Temiz ve sağlıklı suya erişim hakkımızı savunmak için bir araya gelmeli ve belediyenin aldığı kararları sorgulamalıyız. Unutulmamalıdır ki, su bir lüks değil temel bir ihtiyaçtır ve her vatandaşın bu ihtiyacını karşılayabilmesi için adil ve uygun fiyat politikaları uygulanmalıdır" dedi.