Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan, kendisini rant ve peşkeşle itham eden CHP'nin Zonguldak Belediyesi'ne ait taşınmazları nasıl sattığını açıkladı. 

Özellikle İsmail Eşref döneminde Zonguldak Belediyesi'ne ait taşınmazların satıldığını belirten Alan, "Biz Zonguldak'ı yaşanabilir bir kent yapma mücadelesi içindeyiz. Yeni bir şehir inşa ediyoruz. CHP'nin Zonguldak Belediyesi taşınmazlarını nasıl sattığı ortadadır" dedi. 

Alan, CHP döneminde satılan Zonguldak Belediyesi taşınmazlarını şöyle açıkladı;

Kız çocuklarımızın karşına asker dikmek ne demektir? Kız çocuklarımızın karşına asker dikmek ne demektir?

"CHP döneminde Belediyenin satılan taşınmazlarını söylüyorum.

1) 12 Katlı İş Merkezi; 12 Katlı İş Merkezindeki 2,3,4,5. katlarda bulunan 36 dükkanı İsmail Eşref 18.08.2003 tarihinde ihaleyle sattı. 

2) Merkez Çarşısı; 1998 senesinde zaten zemin kat ve birinci kat vardı. Toplamda 63 dükkanı yine İsmail Bey ihaleyle sattı. Sonra üstüne 2 kat daha yapıldı. Hızını alamadı İsmail Bey, 2000 senesinde 2 kattaki toplam 48 tane işyerini de sattı. 

3) Belediye Hal Dükkanları; Yetmedi, Belediyenin Hal'indeki 11 tane dükkanı 2000 senesinde Özel İdare'ye sattı. Sonra Özel İdare'den kiraladı.

4) Şehir Kulübü; O da yetmedi, 2001 senesinde yine İsmail Bey, Belediyenin SGK'ya olan borçlarına binayen Şehir Kulübü olarak bilinen Kadırga'nın virajındaki mavi binayı o günün parası 1 milyar liraya SGK'ya verdi.

5) Ontemmuz- Arsa; Yetmedi borçlar, aynı zamanda şu an Müftülük binasının yanındaki, Acılık'taki 5.975 metrekare arsayı da o günün parası 850 milyon liraya borçlarına binayen SGK'ya verdi. 

6) Bahçelievler Mh-Yıldız Sok. - Arsa; Yüksel Aytaç başkanımızın Belediye Lojmanı olarak düşündüğü yeri Kız Yurdu'na 7 Aralık 1998'de İsmail Eşref sattı. 

7) Terakki Mh.- Manolya Sok.- Arsa

8) Karaelmas Dolmuş Durağı Yanı- Bircan AVM

Zonguldak Belediyesi'nin taşınmazlarını, Zonguldak'ın geleceğini kim satmış, hepsi gözüküyor" dedi.

Editör: Haber Merkezi