CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, beraberinde İl Başkanı Devrim Dural ve Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Güney ile birlikte Filyos'ta bulunan Gaz Sahasında çalışan 58 güvenlik görevlisinin işten çıkarılması üzerine şirket yetkilileriyle görüştü. 

CHP İl Başkanlığından yapılan açıklamada; "CHP Genel Başkan Yardımcımız Sn. Deniz Yavuzyılmaz, İl başkanımız Devrim Dural, il sekreterimiz Onur Altuntaş ve il gençlik kolları başkanımız Doğukan Güney, Filyos’ta bulunan TPAO Gaz Sahasında çalışan 58  güvenlik görevlisinin bugün bağlı oldukları şirket tarafından işten çıkarılmaları sebebiyle, yetkililer ile yapmış olduğumuz 2 saat süren müzakereler sonucunda, Anadolunun ve bölgemizin çeşitli şehirlerinden ekmeğini kazanma umutlarıyla gelen bu 58 işçi kardeşimizin işlerine geri alınması talebimizi iletmiş bulunmaktayız.

Yavuzyılmaz Sözcü'ye konuştu; 'Yasa değişikliğine 29 harf yetmedi' Yavuzyılmaz Sözcü'ye konuştu; 'Yasa değişikliğine 29 harf yetmedi'

TPAO’nun planlama ve öngörü eksikliğinden kaynaklı vermiş olduğu bu hatalı karardan bir an önce dönmesi gerekmektedir. Cumhuriyet Halk Partisi olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz" denildi.

Editör: Haber Merkezi