CHP'de Genel Başkan Özgür Özel'in Kurultay öncesinde adayların 'ön seçim' ile belirleneceğini sözü vermesine rağmen birçok şehirde olduğu gibi Zonguldak'ta da önseçim-anket ve atama karmaşası yaşanırken, Zonguldak Belediyesi ve İl Genel Meclisi üye adaylarının
belirlenmesinde 'ön seçim' uygulanmaması nedeniyle tepkiler sokaklara taşmış durumda.

AKP ADAYI SELİM ALAN'A ÇALIŞACAĞININ SİNYALİNİ VERDİ
İl Genel ve Belediye Meclis üye aday listelerinde istedikleri yerde olamayanlar ya da listeler de yer bulamayanlar kazan kaldırmaya başlarken bu isimlerden biri de sıralamayı beğenmeren CHP Zonguldak İl Genel Meclis 3'üncü sıra adayı Nedim Bekar oldu.

2019 yerel seçimlerinde İl Genel Meclis üyesi seçilen Nedim Bekar, 2024 yerel seçimlerinde istediği sıralamada yer bulamayınca ''AKP'YE ÇALIŞACAĞI' ve 'CHP'YE OY VERMEYİP, VERDİRMEYECEĞİ' sinyali verdi.

MHP'den 'VETO' Yedi, Soluğu CHP'de Aldı, Aday Gösterildi ! MHP'den 'VETO' Yedi, Soluğu CHP'de Aldı, Aday Gösterildi !

CHP'Yİ TEHDİT ETTİ!
Nedim Bekar sosyal medya hesabından;'' Benim dernek başkanlarımı, dernek başkanlarımı, değerli muhtar arkadaşlarımı tanımayan vekilim, İl Başkanım, İlçe Başkanım bu saatten sonra sizlerle çalışmıyoruz. 31 Mart'ta görüşmek üzere' paylaşımında bulunurken, Bekar'ın paylaşımına CHP'ye oy vermeyeceğini ima eden çok sayıda destek yorumu yapıldı.

AKIN KARŞITLARI ERDEM KARŞITI OLDU!
Bekar'ın gösterdiği tepkinin benzerini, Belediye Meclis üyeliğine aday adayı olup istediği sırada yer bulamayan ya da listede ismi hiç geçmeyen birçok partili de gösterdi.

Tahsin Erdem'e karşı tepkili olan partililerin birçoğu önseçimde Harun Akın karşısında yer alıp Erdem'e üyelerden oy isteyen isimlerden oluşması  dikkat çekti.