Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Cem Dereli, “Sizlerin sorunlarını biliyorum. Güzel projelerimiz var. Muhtarımızla birlikte Zonguldak senatosu oluşturmayı planlıyorum. Bu senatoyu sizlerle oluşturmak istiyorum. Sizler benim senatörlerimsiniz.Bu kenti birlikte yönetelim”dedi.

Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı İsmail Üstünyer, Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Cem Dereli Dedeman Otel’de Mahalle Muhtarlarıyla biraya geldi.

Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, muhtarların sorun ve taleplerini dinlemek için buraya geldiklerini söyleyerek, “Çok değerli muhtarlarımızla bir aradayız. Muhtarlarımızın sorunlarını değerlendirmek ve çözüm bulmak için biraya geldik.  2024 yerel seçimler çok önemli. Bugün emekliye yapılan zamları hep birlikte izledik. Bir Cumhurbaşkanı düşünün ülkesinde seçmenleri seviyor ama bir asgari ücret tespit edilmiş asgari geçim rakamı 17 bin 2 lira. Ama maalesef en düşük emekli maaşı 10 bin lira çok komik. Emekli derneği başkanları biz torunlarımızdan kaçar hale geldik. Çünkü cebimizde para yok diye ifade ediyor. Son noktada ekmek 10 lira simit 10 lira oldu. Bu paralarla geçinilmez. Dün bir hadise oldu. Apaçık bir yalanla Genel Başkanımızı hedef alan İYİ Parti Sivas Belediye Başkan Adayı olan zâtın hadsizliğini başta İyi Parti’ye gönül veren vatandaşlarımıza, değerli Sivaslılara ve aziz milletimize havale ediyoruz."Terbiyesiz, seviyesiz ve aynı zamanda cahil. Zonguldak ilinde , kendi il başkanına bile  ihanet eden partiden ne beklenir ki ?”

Büyük bir başarıya imza atacaklarını ifade eden Başkan Erol, “Muhtarlarımızla kahvaltı yapmak belediye başkan adayımızla tanıştırmak için buradayız. Zonguldak’ta AK Parti’nin belediye başka adayı belli oldu. AK Parti’de yöneticiler bu kişinin aday olmasını istemiyorlar. MHP’li seçmen bize geliyor. Son derece rahatsızlar. Cem Dereli kardeşimizin Zonguldak’ta büyük bir başarı elde edeceğinden şüphemiz yok. Bizim teşkilatımız hiç bir teşkilata benzemez. Bizim sahada ortaya koyduğumuz mücadeleyi aziz seçmenlerimiz izliyor. Göreceksiniz ki burada atacağımız başarıya hep birlikte tanık olacağız.CHP’nin adayına diğer adaylara da başarılar diliyoruz. Bir birimize düşman değiliz. Ahlak, dürüstlük, çamur atmadan oyunu kurallarına göre oynamamız lazım. Bizim belediye başkan adayımız diğer adaylardan daha kaliteli. Zonguldak’ın sorunlarını çözebilecek bir aday gösterdik. Zonguldak ilinde 1.6 milyar borç var. Köprüde rant var. Halkı kucaklamıyor. Kibirci bir tavırla belediye başkan yönetimi var. Biz teknik adamlarımız. Zonguldak Belediyesinin hesabını hurdanın hesabını soracağız. Kanalizasyon sorunumuz var, kaldırım sorunlarımız var. Katılımlarından dolayı muhtarlarımızın ayaklarına gönüllerine sağlık”diye konuştu.

Zonguldak’ı büyük bir talan beklediğini ifade eden Başkan Adayı Dereli, “Allah nasip etti bu yola çıktık. Zonguldak’ta muhtarlar bizim için önemli. Sürekli beraber olacağız. Çok güzel projelerimiz var. Muhtarları yakından tanıyorum. Sizlere çok kıymet veriyorum. Defterle geldim. Sizlerin sorunlarını dinlemek istiyorum. Zonguldak belediye meclis üyelerimle sizlerle Zonguldak senatosu olsun. Birlikte bu kenti yönetelim. Zonguldak kent olmaktan çıkmış. Ankara’da kamu işleri yapıyorum. Ben memleketime geldim. Ben bu memleketime aşığıyım. 5 yılda alacağım maaşla 67 öğrenciye burs vereceğim. Ben bu koltuğa hizmet etmek için talip olmak istiyorum. Bu kenti birlikte beraber yönetelim. Muhtarların olduğu binalar yakışmıyor. 19 mahallemize tek tip binalar yapacağız. Bu binaların içine 1’er lap top koymak istiyorum. Her ay bin lira fatura yardımı vereceğiz. Zonguldak’ta bir ateş yakacağız. Zonguldak’ta liyakatlı teknik kadrolarla Zonguldak Belediyesini dolduracağım. Zonguldak halkı kibir ve egodan kızgın. Zonguldak’ta parsel parsel satma dönenimi var. Zonguldak’ın parsel parsel satılmasına izin vermeyin. Büyük bir talan bekliyor Zonguldak’ı. Kamu artık Zonguldak’a kaynak aktaramaz hale geldi. 
Gelir getirici iki projemiz var. Deprem bölgesinde hala çadırlarda yaşayan insanlarımız var. Devlet 3-4 ay sonra maaşları ödeyemeyecek duruma gelecek. AK Parti ülkeyi yönetiyor ama hala Zonguldak’tan bir bakan seçemedi. Kendileri de biliyorlar bu işin sonunun geldiğini”dedi.

GMİS’DEN ÜYELERE ÖZEL YENİ İNDİRİM ANLAŞMASI GMİS’DEN ÜYELERE ÖZEL YENİ İNDİRİM ANLAŞMASI

Programın son bölümünde ise basına kapalı olarak muhtarlar dert ve sıkıntılarını Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Cem Dereli’ye aktardı.

Birlik beraberlik mesajlarının verildiği program hatıra fotoğrafımın çekinmesinin ardından sona erdi.

Editör: Haber Merkezi