Sınırlarında ve civarında birçok  'TREKKİNG' ve 'HİKİNG' ya da 'PİKNİK' yapılabilecek muhteşem doğası, dereleri, küçük şelaleri ve tarihi değirmenleri olmasına rağmen AKP'li Çaydeğirmeni Belediye Başkanı Satılmış Gebeş, 22 yıldır (!) beldeyi yönettiği halde Çaydeğirmeni doğasının güzellklerinin tanıtılması ve değerlendirilmesi hususunda tek bir hizmet yapmadı.

Çaydeğirmeni Belediyesi'ne ait www.caydegirmeni.bel.tr adlı web sitesi'nde bulunan tüm linkler çalışırken sadece 'KÜLTÜR&TURİZM' LİNKİ tıklanmıyor.
Tıklanan (çalışan)linkler açıldığında ise link ile ilgili açılan sayfada çoğunluğu Gebeş'in de içinde olduğu fotoğraf kareleri ya da haber metinlerinden oluşuyor.

8.000 KİŞİ NEREDE VAKİT GEÇİRİYOR, TAMAMLANAN 100 PROJE NELERDİR?
Belediye'ye ait web sitesinde '8.000 MUTLU ÇAYDEĞİRMENLİ' ve ''100'DEN FAZLA TAMAMLANMIŞ PROJE'  vurgusu dikkat çekerken 8 Bin Çaydeğirmeni Vatandaşının
hafta sonları ya da izinli günlerini Çaydeğirmeni'nde nasıl geçirdikleri ve tamamlanmış olduğu vurgulanan 100 Projenin ne olduğu da ayrı bir merak  konusu oldu.

Gebeş'in 22 yıldır başkanlık yaptığı ama TURİZM adına tek bir girişimde bulunmadığı gibi Çaydeğirmeni'nde yine tek bir KÜLTÜR AKTİVESİ etkinliği gerçekleştirilmediğinden dolayı belediye'ye ait web sitesi'nde 'KÜLTÜR&TURİZM' linkinin tıklanamadığı düşünülüyor.

Belde halkı Gebeş'e seslenerek; ''ya o göstermelik koyduğun ve tıklanmayan linki belediye sitesinden kaldır ya da o linki aktive edecek çalışmalar yap ki hem site şenlensin, bizde izinli vakitlerimizi Devrek, Çaycuma ya da Zonguldak'ta geçirmek zorunda kalmayalım'' dediler.

GEBEŞ'İN ve PERSONELİNİN BİLMİYOR İHTİMALİNE KARŞI DETAYLANDIRMA;
TREKKİNG:  Ulaşım araçlarının kullanılmadığı sadece yaya olarak gerçekleştirilen, arazi şartlarının daha zorlu olduğu, dik eğimlerin fazla olduğu ve
uzun süreli gerçekleştirilen yürüyüş etkinlikleridir.

HİKİNG: Genellikle bitiş noktası bilinen düz ve fazla eğimli olmayan günü birlik, doğal ortamlarda gerçekleştirilen yürüyüş etkinliğidir.

PİKNİK: Dere, şelale, doğal ortamda aile ya da arkadaşlarla birlikte yemek, içmek gibi aktivitelerin gerçekleştirildiği bir gezintidir.

[ilgili-haber=9069]

[ilgili-haber=9060]

[ilgili-haber=9059]

[ilgili-haber=8863]

[ilgili-haber=6408]

[ilgili-haber=6410]

[ilgili-haber=6430]

[ilgili-haber=5711]

[ilgili-haber=6393]