Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt '14 Şubat Sevgililer Günü' dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bozkurt mesajında; "İnsanlık tarihi bize gösterir ki olay ve olgulara sevgiyle, hoşgörüyle yaklaşabilenler her zaman ileriye adım atabilmiştir. Doğruya, güzele ulaşmanın sevgiden başka yolu yoktur ve aksi yaklaşımlar geçici başarılar kazandırsa da uzun vadede hüsranla sonuçlanmaya mahkumdur. Bizi biz yapan en önemli haslet sevgidir, sevgiden uzak yaklaşımlarla sorun çözmeye kalkmak doğanın gelişim yasasına aykırıdır.

 Bugün ülkemizde ve dünyada yaşanan sorunların en temel nedeni insanlığın sevgi ikliminden uzaklaşmış olmasıdır. Doğaya ve onun koyduğu yasallıklara saygıyla, sevgiyle değil, günlük çıkarlarla yaklaşıldığı için dokusu bozuluyor. İnsanlar birbirine sevgiyle yaklaşmadığı, ilişkilerini sevgiyle düzenleyemediği için, kişisel çekişmeler, dinsel, etnik çatışmalar oluyor.

Zaman zaman yaşama arzumuzu elimizden alan insani acıları tüketmenin biricik yolu da sevgiden geçiyor. Bilge Yunus bakın ne diyor; “Ben gelmedim dava için, benim işim sevi için, dostun evi gönüllerdir, gönüller yapmaya geldim.”

Bu duygu ve düşüncelerle sevgi ve hoşgörünün bir ömür boyu yaşamınıza renk katması ve her daim sevdiklerinizle birlikte yaşamanız dileğiyle gönlü sevgiden geçen herkesin 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutluyorum" dedi.

AKP’NİN BİTİREMEDİĞİ PROJELERİ TAMAMLADIK AKP’NİN BİTİREMEDİĞİ PROJELERİ TAMAMLADIK