CHP Zonguldak İl Başkanı Devim Dural, geçtiğimiz günlerde Zonguldak - Ankara karayolunda heyelan nedeniyle dev kayaların yola düşmesi sonucu facianın eşiğinden dönülen kaza sonrası iktidara yüklendi.

İktidarın Zonguldak'a şaşı baktığını belirten Dural, "İktidar milletvekilleri, bürokratlar 22 yıldır bu yolu kullanarak Ankara’ya gitmektedir, sorunları görmektedir. Peki neden bu sorunu çözmemektedirler?" dedi.

Dural açıklamasına şu ifadeleri kullandı; 

Bizden Devreden Borçların Açıklanması Bizi Hiç Rahatsız Etmiyor Bizden Devreden Borçların Açıklanması Bizi Hiç Rahatsız Etmiyor

"Geçtiğimiz günlerde Zonguldak-Ankara karayolunda dev kayaların yola düşmesi sonucunda şans eseri sadece bir araçta maddi hasar meydana geldi, tabiri caizse ucuz kurtuldu. Facia senelerdir geliyorum diyor, dönem dönem de geliyor ama  iktidar aldırış etmiyor, tedbir almıyor, gerekeni yapmıyor.

Zonguldak-Devrek yolunun sıcak asfalt dökümü 22 yıldır yapılmıyor, vatandaşımız yıllardır stabilize, mıcırlı, heyelan tehlikesi olan yoldan ulaşım sağlamaya mecbur bırakılıyor. Yolun birçok yerinde yol yapım hataları, kot farkları tehlike saçıyor. Bariyer uygulamasının senelerdir yeterince yapılmamasından kaynaklı ve saydığımız sebeplerden yüzlerce insanımız öldü veya yaralandı. Bunların sebebi iktidarın Zonguldak’a şaşı bakmasından ve önem vermeyişindendir.

İktidar milletvekilleri, bürokratlar 22 yıldır bu yolu kullanarak Ankara’ya gitmektedir, sorunları görmektedir. Peki neden bu sorunu çözmemektedirler? Zonguldak’ın genel bütçeye verdiği katkıdan neden çok daha azını almasına razı gelmektedirler ve sesleri çıkmamaktadır? Zonguldaklının payına neden hep ölmek veya şans eseri kurtulmak kalmaktadır? Halkımız size mesajını 2024 yerel seçimlerinde sandıkta verecektir, hiç şüpheniz olmasın" dedi.