Bugün saat 04:08 sularında meydana gelen ve merkez üssü Düzce olan 6.0 şiddetindeki depremin ardından Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir Başkanlığındaki bir heyet sabah erken saatlerde Düzce’ye ulaştı.

 

İstanbul, Ankara, Kocaeli, Sakarya, Bolu, Yalova ve Bursa’da da hissedilen korkutucu deprem ardından Düzce’ye giden Gelecek Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, Sakarya İl Başkanı Fatih Sevindik ve beraberlerindeki heyet, İl Başkanı Vildan Tokaliç’i İl Teşkilatı binasında ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Daha sonra Düzce’de deprem hasarıyla ilgili çeşitli incelemelerde bulunan Gelecek Partisi heyeti Belediye ve AFAD yetkililerinden bilgi aldılar.

 

Düzce gözlemleriyle ilgili bir açıklama yapan GP Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, Düzceli vatandaşların şu an için endişeli bir sükunet içerisinde olduğunu söyledi ve bazı eski binalarda dış döküntüler olduğunu, ancak bir çok evin içinde eşyaların devrildiğini müşahede ettiklerini, en büyük hasarın ise Adliye binasında göze çarptığını kaydetti.

 

Hükümet yetkililerinin ve belediyelerin halkın sıkıntılarını gidermek için alanda olduğunu sözlerine ekleyen Doğan Demir, işyerleri içerisindeki eşyaların da devrilmiş olduğunu ve bir çok mağaza ve dükkanın bugün kapalı olduğunu belirterek tüm Düzcelilere geçmiş olsun dileğinde bulunup duygularına ortak olmak üzere Düzce’ye geldiklerini, büyük bir yıkım ve can kaybı olmamasının kendilerine teselli verdiğini ifade etti.

 

Allah’ın beter felaketlerden halkımızı koruması dileklerini paylaşan Doğan Demir, parti olarak bölgede incelemelere devam edeceklerini vurgulayarak sözlerine son verdi.