‘Zonguldak’ta büyük bir sürprize hazırlanıyoruz’

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Cem Dereli, “Inşallah Allah nasip ederse 31 Mart gecesi Zonguldak'ta büyük bir sürprize hazırlanıyoruz. Zonguldak'ı o akşam Türkiye'nin gündemine oturtacağız. Zonguldak'ta Milli Görüş belediyeciliğini inşallah hayata geçireceğiz. Zonguldak'ı artık daha yaşanılabilir hale getireceğiz” dedi.

Saadet Partisi Zonguldak Belediye Başkan Adayı Cem Dereli basın mensuplarına seçim ofisinde iftar yemeği düzenlendi.

İftar yemeğinde Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol, Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı İsmail Üstünyer ve gazeteciler hazır bulundu.

Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol ve Zonguldak Belediye Başkan Adayı Cem Dereli iftar yemeğinde gündeme dair açıklama yaptı. 

ZONGULDAK ARTIK HAYAL DÜNYASINDA OLMAYACAK 

Dereli açıklamasında, “Zonguldak'ta bir süreç yaşıyoruz. Son on beş günümüz. On beş gün içerisinde yaklaşık yetmiş beş, seksen sahada yapmış olduğumuz örnek çalışmalarla Zonguldak'ta farklı bir atmosfer, farklı bir hava yarattık. Zonguldak'ın kıymetli halkı, Zonguldak'lı vatandaşlarımız bizi bağırlarına bastılar. Söylediklerimiz toplumda çok ciddi karşılık buldu. Zonguldak'taki şu anda siyaset atmosferini siyasi arenayı çok ciddi anlamda bir canlılık katarak, canlılık getirerek Zonguldak'ta söylemlerimizle sahada yaptığımız çalışmalarla örnek bir çalışma yürüttüğümüzü düşünüyorum. Inşallah Allah nasip ederse 31 Mart gecesi Zonguldak'ta büyük bir sürprize hazırlanıyoruz. Zonguldak'ı o akşam Türkiye'nin gündemine oturtturacağız. Zonguldak'ta Milli Görüş belediyeciliğini inşallah hayata geçireceğiz. Zonguldak'ı artık daha yaşanılabilir hale getireceğiz. Zonguldak'tan da hak ettiği bir kent haline getirme noktasında söylemlerimizle, projelerimizle 31 Mart'tan sonra bu görevi de Allah nasip ederse alırsak inşallah Zonguldak halkının teveccühüyle Zonguldak'ı daha yaşanılabilir, Türkiye standartlarında bir kent haline getireceğiz.

4,5 YIL HİÇBİR ŞEY YAPILMAMIŞ

Bununla birlikte ben de başkanım gibi birkaç önemli hususa ve konuya değinmek istiyorum. Son on beş günde Kıymetli vatandaşlarımızın özellikle bu son altmış güne yetmiş güne sığdırılmış çok hızlı bir şekilde mevcut belediye başkanımız ve iktidar partisinin adayının yapmış olduğu altmış günlük, altmış beş günlük çalışmalara göz atmalarını özellikle istiyorum. Dört buçuk yıl hiçbir şey yapılmadan, kente adeta bir çivi bile çakılmadan beklenmiş ve kaybolmuş. Son üç ayda ne olduysa Zonguldak'ta elektrik direkleri, Zonguldak'ta belediye sineması, Zonguldak'ta köprünün yıkımı, Zonguldak adeta hızla bir şeyleri yetiştirme, bir şeyleri yapmayla ilgili bir telaşa kapılmış. Hizmet beş yıl olur. Bir belediye başkanı görevi beş yıllığına şehrül-emin olarak şehirlisinden, kentlisinden emaneten aldığı belediyede onlara hizmet etmek amacıyla bu görevi yapar. Ve Zonguldaklı'ya kendisine hizmet eder.

Yavuzyılmaz Sözcü'ye konuştu; 'Yasa değişikliğine 29 harf yetmedi' Yavuzyılmaz Sözcü'ye konuştu; 'Yasa değişikliğine 29 harf yetmedi'

ZONGULDAK'IN 20 YILI KAYBOLMUŞ

Arkadaşlar Zonguldak'ta bugün baktığımızda Zonguldak'ın son yirmi yılının özellikle on yılı AK Parti on yılı CHP belediyeleri tarafından adeta kaybolduğunu adeta bir 20 yıl olarak ortadan kalktığını söyleyebiliriz. Biz beş yıl içerisinde Zonguldak'ta bugüne kadar kaybedilmiş olan bu 20 yılı hızlı bir şekilde temel belediyecilik hizmetleriyle Zonguldak'ı buluşturarak telafi edeceğiz. Gecelere, hatta sabahlara kadar çalışarak Zonguldak Belediyesi'nin, Zonguldak'lıların hak ettiği bir yaşamı belediye olarak onlara sunacağız.

ZONGULDAK'IN TEMEL PROBLEMLERİ VAR

Zonguldak'ta bakın şu anda seçim sathında herkes şunları da soruyor bize sahada. Biz tabii özellikle temel belediyecilik hizmetleri noktasında birçok şeyi söylüyoruz. 41 tane projemiz var. Kırk bir kere maşallah diyoruz ama temel olarak diyoruz ki Zonguldak'ın üç temel ana başlıkta aslında sorunlarının çözümüyle ilgili projelerimiz, başlıklarımız var. Bunlardan Bir tanesi Zonguldak'ın ekonomik, sosyal ve kültürel olarak büyütülmesi, hak ettiği yere gelmesi. ikincisi Zonguldak'ta kaybolmuş olan kentsel estetiği, kentsel tasarımı ve kentsel görselliği tekrar yerine koymak ve hak ettiğimiz bir kentsel estetik ve yaşamla bir arada burada Zonguldak'ta yaşamak. Kentsel dönüşümü Zonguldak'ta yapmak. Üçüncü olarak da çok önemli Zonguldak'ın altyapı problemlerini, içme suyunu, kanalizasyonunu, yağmur suyu hatlarını acilen ve ivedilikle Zonguldak'ta Türkiye standartlarında ve Zonguldak'lının hak ettiği ölçüde bunları da gene yapmamız gerektiğini biliyoruz. Biz bunları projelerimizi ve Zonguldak'ın sıkıntılarını söylerken kentte yapmış olduğumuz analizler ve çalışmalar. Vatandaşın ve kentin genel fotoğrafına bakarak bu projeleri ortaya koyduk.

HAYAL PROJELER ANLATIYORLAR

Fakat görüyorum ki adaylar hala Zonguldak'ta vatandaşlara uçan arabalar, çiçekler, böcekler adeta bir hayal dünyasını proje olarak anlatmaya devam ediyor. Arkadaşlar Zonguldak'ın çok temel sorunları var. Zonguldak'ta bugün vatandaşın yürüyebileceği bir yol, izleyebileceği yolun güzergahı olarak takip edebileceği bir kaldırım, bir yaya geçidi, yani bir yayanın bile güzergah olarak kent merkezinde yürüme ile ilgili ihtiyacını karşılayacağı bir altyapısı Zonguldak'ın yok. Biz Zonguldak'ta özellikle bu seçim sürecinde vatandaşlarımızın özellikle bizlerin söylediği projelere ve diğer adayların söylediklerine dikkat etmelerini istiyorum.

HAYAL PROJELERLE ZONGULDAK'LININ ZAMANINI ÇALMAYIN

Mesela Cumhuriyet Halk Partisi adayının söylemlerine baktığımızda adeta dediğim gibi Zonguldak'ta temel problem ve sıkıntılar dururken mesela benzinliklerin karşısındaki alanda bir buz pisti alanı yapacağız diyorlar. Arkadaşlar Zonguldak'ta kaldırımlarda, yollarda insanlar zaten buzla dans ediyorlar. Ekstra bir buz pisti yapmaya gerek yok. Dolayısıyla Zonguldak'ta Zonguldak'ın temel sorunlarını çözmeden bu hayali projelerle insanların artık zamanını gününü hele seçim sathında lütfen çalmayın.

GÜNÜ KURTARMAK ADINA SİYASET YAPMAYIN

Dolayısıyla Zonguldak Adayların söylemiş olduğu demin dediğim gibi gene mesela Cumhuriyet Halk Partisi'nin adayının söylediği bir söylem var. Biz muhtarlarla sık sık bir araya geliyoruz. Diyoruz ki muhtarlar bizim senatörlerimiz olacak. Mahallelerdeki ışıklarımız olacak. Mahallelerde mahalle temsilcilikleri açacağız. Mahalle temsilcilerimiz. Süt dağıtacağız. Zonguldak'ın çok önemli sorunları var. Zonguldak'ta bugün ekmek yiyemiyor. Halk ekmek fırın açacağız diyoruz biz. Zonguldak'ta dar gelirliye tanzim satış tırlarıyla mahallelerine ayaklarına kadar gıda ürünlerini, temel gıda ürünlerini getirip onların hizmetine sunacağız diyoruz. Zonguldak artık bu hayal dünyasından bu olmayacak ve günü kurtarmak adına siyaseten hamaseten söylenen şeylerden kurtarın.

VALİLİK BİNASI BELEDİYENİN MALI DEĞİLDİR!

Bir tarafa döndüğümüzde demin başkanımın söylediği gibi valilik binasının yıkımı ve orada bir kent meydanından bahsediliyor. Bir başka aday yani başkanımızın söylediği projeler içerisinde. Kent meydanında valiliğin yıkılması arkadaşlar. Valilik belediyenin malı değildir. Valilik Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin İçişleri Bakanlığının uhdesinde olan bir yapı ve yapısal, kamusal bir binadır. Kamusal bir binanın yıkılmasına İçişleri Bakanlığı ve hükümet karar verir. Dolayısıyla siz sizin tasarrufunuzda olmayan bir binayı yıkarak oraya bir alan yapacağım söylemiyle gene Zonguldaklı'ya lütfen boşuna zaman kaybettirmeyin. Artı o binayı yıktıktan sonra Zonguldak Valiliği'ni nereye taşıyacaksınız? Bakacakkadı'ya mı Ereğli'ye mi. Onu da seçimden sonra bakarız diyorlar sorulduğunda.

BUNLAR UÇAN ARABALAR, HAYALİ PROJELER

Gene devamında Zonguldak'ta Zonguldak'la Kozlu arasında daha Zonguldak'ta Türkiye'de her ilde, ilçede yapılmış olan battı çıktılar varken bir tane battı çıktı olmamasına rağmen yerin altından bir tramvay görseliyle Zonguldak'ta Kozlu arasında bir tramvay yapılacağını söylüyorlar. Arkadaşlar bunlar biraz söylediğim gibi uçan arabaları ve çiçekleri, böcekleri vadeden tamamen hayali projeler. Bunları beş yıl önce de, on yıl önce de insanların önüne getirdiler. Bunların hiçbiri yapılmayacak ve olmayacak. Bunları ben bugünden söylüyorum. Bakın burada kayıt altına alıyorsunuz. Beş yıl sonra geldiğimizde bunların hiçbirinin hangi aday bu ipi göğüslerse göğüslesin, yapılmayacağını biliyoruz. 

HAYAL DÜNYASINA KANMAYIN
Ama bizim 41 temel projemiz Zonguldak'ın bugün sadece ve sadece temel standartlarına ulaştıracak Zonguldak'ı. Yani musluğundan akan suyu içebileceği, kaldırımında, yolunda yürüyebileceği, dışarıdan kanalizasyonun akmayacağı, en azından temel standartlarda belli birtakım hizmetleri, mahallesine ulaşım araçları gidebileceği, alabilecek ve yapabilecek noktaya Zonguldak'ı getireceğiz inşallah. Lütfen buradan sizin aracılığınızla kıymetli vatandaşlarımıza şu çağrıda bulunmak istiyorum. Vatandaşlarımızın önüne kalan proje diye onları görsel olarak seçim atmosferinde adeta bir hayal ve rüya dünyasında etkileme çabalarının kanmayıp Zonguldaklı seçmenimiz ve vatandaşımıza ben şu noktada çok güveniyorum. Zonguldaklı en kaliteli ve en duyarlı seçmendir. Dolayısıyla lütfen projelerimize ve sahada şu anda söylediklerimize kulak verip bizlerin bu çalışmaları otuz bir Mart'ta nasıl bu görevi aldıktan sonra yapacağımız bizlere olan inancını, güvencini kaybetmeden bizlere bu desteği versinler. Bu vesileyle hepinize tekrar bu eee programa katıldığınız, iftarımıza gerçekten katılıp bizlerle birlikte bu sofrada olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. Saygı ve selamlarımı sunuyorum” dedi. 

LÜTFEN O PANKARTLARI KALDIRIN

Saadet Partisi İl Başkanı Burak Erol ise, “İlçe seçim kurulunun kararı vardı. Bu kararla ilgili Lavuar alanındaki koruma çitlerini afiş ve pankartların kaldırılmasına ait yüksek ilçe seçim kurulu bir karar verdi. Bu kararın kaldırılmasıyla ilgili de bir eki de gereğinin yapılması için valiliğe gönderildi. Fakat valilik hala pankartların kaldırılması için işleyişe imza atmadı. Artık pazartesi günü bununla ilgili başka bir süreç ortaya koyacağız. Pazartesi günü mesai saatinin başlangıcıyla birlikte bu konuyu adli ve hukuki şekilde takip edip başvuruları yapmayı planlıyoruz. O afişlerin kaldırılmasını Türkiye Cumhuriyeti adına istiyoruz. Saadet Partisi adına istemiyoruz. Türkiye adına karar vermiş ilçe seçim kurulu var. Devlet varsa o afiş ve pankartların kaldırılması gerek. Kanun iktidara da muhalefete de kanundur. Allah adaletle hükmedenleri severim diyor. Zonguldak Valimiz muhtemelen bizim yaptığımız açıklamayı duymuştur. Bir yönetici de olması gereken en önemli husus adalettir. Bir ülkede adalet yoksa hiç bir şekilde hiç birşeyden bahsedemeyiz. Kıymetli valimize buradan yeniden sesleniyorum. Lütfen o pankartları kaldırılmasının talimatını verin”şeklinde konuştu

Birlik beraberlik mesajlarının verildiği iftar yemeği hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından sona erdi.

Editör: Haber Merkezi