CHP Genel Başkanı Özgür Özel bugün Zonguldak'lılara seslenmek için Zonguldak'taydı. Madenci Anıtı yanındaki yeni alana gelen Genel Başkan Özgür Özel ise şok yaşadı. 

3 hafta önce AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın mitinginde hınca hınç dolu olan miting alanı CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in mitinginde boş kaldı.

Miting alanının boş olması ve  Genel Başkan için sahne kurulmaması günün konusu oldu.

ZBEÜ Dünyanın En İyi Üniversiteleri Arasında ZBEÜ Dünyanın En İyi Üniversiteleri Arasında

2 miting arasındaki rakamsal fark fotoğraflara da yansıdı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan ve ilçe adaylarına destek istediği mitingde hınca hınç dolan Madenci Anıtı ve yeni meydan, Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem ve İlçe belediye Başkan adaylarına destek istemek için Zonguldak'a gelen CHP Lideri Özgür Özel'in mitinginde büyük oranda boş kaldı. 

Miting başlamadan 4 bin civarında olan kalabalık ise, Özgür Özel'in konuşmaya başlamasıyla soğuk hava nedeniyle vatandaşların alanı terk etmesiyle 2 bin civarına düştü. Öte yandan; Zonguldak ilçelerinden CHP'li belediyelerin 10'larca otobüs kaldırdığı, alanda kalan kalabalığın ise otobüsleri kalkmadığı için alanı terk etmedikleri konuşuldu. 

Zonguldak tarihinin en düşük katılımlı CHP mitingi olduğu ise konuşmalar arasında yerini aldı. 

Mitingde katılımın az olması, CHP kurmaylarının ve Zonguldak Belediye Başkan Adayı Tahsin Erdem'in canının sıkılmasına neden oldu. 

Editör: Haber Merkezi