Zonguldak ilçe ve beldelerinde yazılı ve kamera eşliğinde gerçekleştirdiği araştırma anketleriyle adından söz  ettiren ve anket çalışmaları yüzde 99.9 doğru oranları veren Kariyer Medya, Zonguldak'ın Karaman beldesinde halka, 'hangi partinin  adayına oy vereceksiniz' sorusunu yöneltti.

Servet Üstün; Sadece iktidar gücü ile yapılabilecek projelerimiz var Servet Üstün; Sadece iktidar gücü ile yapılabilecek projelerimiz var

Kariyer Medya'nın gerçekleştirdiği  anket çalışmalarında 'kararsız' ve 'hiçbiri' diyenlerin sayısı azımsanmayacak düzeyde  olduğu görülürken ankete katılanların çoğunluğu AKP'nin mevcut belediye başkanı ve başkan adayı Servet Üstün'ü tercih ettiği görüldü.

Kamera eşliğinde gerçekleştirilen kamuoyu araştırmalarında birçok vatandaş, CHP adayı Mustafa Kalaycı'nın Karaman'a sadece aday olduğu dönemlerde geldiğini ifade ederken, Kalaycı'nın 5 yıldır Karaman'a uğramadığını iddia etti.

Kariyer Medya'ya konuşan bir vatandaş ''Burada Servet Başkandan başka oy vercek bir yer yok' diyerek başladığı konuşmasına CHP'nin adayı Mustafa Kalaycı'yı kastederek; '' Sadece seçim dönemlerinde Karaman'a geliyor' dedi.

KALAYCI 5 YILDIR KARAMAN'A GELMEDİ!
Karaman'da yaşayan vatandaş; '' 2 dönem burada  belediye başkanlığı yapıp da 3. dönem seçimi kaybedip, 5 yıldır Karaman'a gelmiyorsun. 
Seçime 3-4 ay var. Geliyorsun burada, ben adayım diyorsun. Böyle bir şey var mı? 10 sene burada belediye başkanlığı yaptın. 5 sene buraya ayak basmıyorsun. 
Sonra geliyorsun, 'tek derdimiz Karaman' diyorsun. 5 yıldır neredesin? 5 yıldır geldiği aşağıda bir kahvehane bir market. Bu Karaman'da hiçbir yere uğramadı. 

ARKADAŞLARININ CENAZESİNE GELMEDİ!
Bir defa seçim kaybetmekle 10 yıl belediye başkanlığı yaptığın yere 5 yıl uğramıyorsun. Kendi yanındaki arkadaşlarının cenazesine gelmedi bu adam 5 yıldır.
Şimdi yarış kuruyor. Keşke yıldır gelseydi, her gün ya da haftaa bir gün buralarda olsaydı da şimdi böyle yarış kurmasına gerek yoktu.  

Diğer yandan CHP'den Karaman Belediye Başkan adayı ilan edilen Mustafa Kalaycı'nın CHP'den adaylık başvurusu yapmadan aylar
 öncesinden MHP'den aday gösterilmek adına girişimlerde bulunduğu ve MHP Genel Merkezi'ne defalarca gttiği halde
 MHP Genel Merkezi'nin Kalaycı'nın adaylığına sıcak bakmadığı ve reddettiği iddia edildi

SON ÇARE CHP!
MHP'den aday gösterilmek için çok uğraştığı ve uğraşlarının sonuç vermediği iddia edilen Kalaycı son çare olarak
 bir kez daha CHP'nin kapısını çalarak CHP'den Karaman Belediye Başkan adaylık başvurusunda bulundu.

SİYASİ YAŞAMI ZİKZAKLARLA DOLU!
Karaman'dan başka bir adaylık başvurusu olmaması üzerine Kalaycı'nın adaylığı netleşirken Kalaycı'nın siyasi
 yaşamı zikzaklarla dolu olması da dikkatlerden kaçmıyor.

AKP'den Karaman Belediye Başkanlığı yapan Kalaycı, AKP'den ihraç edileceğini anlayınca AKP'den istifa etmiş ve  MHP'ye üye olmuştu ve MHP'den Karaman Belediye Başkan aday adayı olmuştu. Kalaycı MHP'de de uzun soluklu bir  siyaset izleyememiş ve noter kanalıyla MHP'den istifa etmiş ve CHP saflarına katılmıştı.

DERDİ HİZMET DEĞİL, KOLTUK!
Kalaycı'nın bu tutumu, Kalaycı'nın 'ideolojik bir görüşü yok. Kalaycı'nın partisi olmaz. Seçilebilir hangi parti adaylık verirse o partili olur. Kalaycı'nın derdi Karaman'a hizmet etmek değil, koltuk' yorumlarında  bulunuldu.