Devrek Belediye Başkanlığı tarafından Eski Terminal Alanında oluşturulan Kitap Kafe ve Kütüphanesine kitap bağışlarınızı bekliyor.

     Devrek’te çocuk, genç ve yetişkinlerin yararlanabilmesi, öğrencilerin ders çalışmak ve kitap okumak için ihtiyaç duydukları ideal mekanlar yaratma hedefi doğrultusunda açılacak olan Kitap Kafe ve Kütüphaneye her türlü kitap bağışında bulunabilirsiniz.

      “Kitabın, kitapla buluşmanın insanı topluma, insanı kendisine yaklaştıracağına, barıştıracağına, toplumla bütünleştireceğine olan inancının tam olduğunu” ifade eden Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, “İnsan olarak bizi diğer varlıklardan ayıran, tecrübelerimiz ve bu tecrübeleri bizden sonrakilere aktarma sürecimizdir. Bundan da kütüphanelerin aslında ne kadar özel ve önemli bir yere sahip olduğunu anlıyoruz. Bu aşamada bizler kendi medeniyetimize ait bilgi ve belgeleri ne kadar etkin bir şekilde derlediğimizi ve koruyabildiğimizi sorgulamalı, kendi kültür ve bilgi mirasımızı en doğru şekilde gelecek nesillere aktarmak için üstümüze düşeni yerine getirmeliyiz. Geleceğe birlikte ışık tutuyoruz. Kitap Kafe Kütüphanemize kitap bağışlarınızı bekliyoruz” dedi.

     Kütüphanede bulunan ücretsiz internet erişimli bilgisayar üzerinden ödev ve araştırmalarını rahatlıkla yapabilecekler.

Ulupınar, İlçenin İhtiyaçlarını Bakana Aktardı Ulupınar, İlçenin İhtiyaçlarını Bakana Aktardı

     Kitap bağışında bulunmak isteyenler; Devrek Belediye Başkanlığı, Devrek-Zonguldak adresine kitaplarını karşı taraf ödemeli olarak gönderebilirler. Ayrıca irtibat için de; 03725568362 ve 05336461706 numaralı telefonları arayabilirler.

Editör: Haber Merkezi