Madencinin ayak sesleri hükümet yetkililerinin kulaklarında çınlamıştır! Madencinin ayak sesleri hükümet yetkililerinin kulaklarında çınlamıştır!

CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, Uğur Mumcu'nun katledilişinin 31. yılında anma mesajı yayınladı.

Dural mesajında şu ifadelere yer verdi; 

"Uğur Mumcu, baskı ve tehdit altında bile düşüncelerini dile getiren, toplumun aydınlanmasına, demokrasinin, Cumhuriyet değerlerinin yüceltilmesine gönlünü vermiş, hayatını Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ilkelerini yaşatmaya adamış büyük bir aydın, çok kıymetli bir yazardı. Ne yazık ki cesur, ilkeli, dürüst gazetecilikten ödün vermeden, korkusuzca gerçeğin peşinden koşan ve kaleminin gücüyle sürdürdüğü onurlu yaşamı, kendisine kurulan hain bir pusu ile ellerinden alındı. Özgürlükçü ve halkçı gazetecimiz Uğur Mumcu’nun otomobiline yerleştirilen bombalı düzeneğin patlaması sonucu katledilişinin üzerinden 31 yıl geçti.
Kendisini kaybettiğimizde sadece bir babanın, bir eşin, bir gazetecinin acı kaybını hissetmedik. Mumcu’yla beraber, her insanoğlunun içinde var olması gereken vicdanı da kaybettik biz.  Biliyorum ki, Uğur Mumcu sadece araştırdıkları, yazdıkları, gizli kalması istenenleri açığa çıkardığı için öldürülmedi, o henüz yazmamış oldukları için de öldürüldü. 24 Ocak 1993’te katledilen gazeteci yazar Uğur Mumcu ve 23 yıl önce Diyarbakır Emniyet Müdürü iken makam aracında uğradığı alçak bir saldırı sonucunda hayatını kaybetmiş ve faili hala bulunamamış Gaffar Okkan’ı ölümlerinin yıldönümünde sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum" dedi. 

Editör: Haber Merkezi