Hakkında yerel basında son zamanlarda organize bir şekilde haberler çıkan Oktay Albuz, A 101'in Bakacakkadı'da açılmasını engellediği ve ruhsat vermediği
iddialarını yalanlayarak; ''bahsi geçen mağazanın yol kenarında konuşlanması ile ilgili olarak Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü trafik güvenliği açısından sakınca bulunduğuna dair cevap vermiştir.'' dedi.

KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ SAKINCALI BULDU
Bakacakkadı Belediyesi'ne ait sosyal medya hesabında yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;
'' Söz konusu işletme işyeri açma ve çalışma ruhsatı için Belediyemize müracaat ettikleri görülmüş ve ruhsat için trafimizca gerekli işlemler başlatılmıştır. Söz konusu işletmenin karayolu kenarında bulunmasından dolayı İşyeri Açma Ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik hükümleri gereğince trafik güvenliği açısından herhangi bir sakıncasının bulunup bulunmadığı hususunda Karayolları 15. Bölge Müdürlüğüne görüş yazısı yazılmıştır. Karayolları 15. Bölge Müdürlüğü trafik güvenliği açısından sakınca bulunduğuna dair cevap vermiştir. 

İDARİ MAHKEME 'HUKUKA UYGUNLUK' KARARI VERDİ
Söz konusu işletmeye olumsuz görüş verilmesinden dolayı ruhsatlandırma işlemi gerçeklestirilememistir.
Muteakibinde Yeni Mağazacılık A.Ş. (A-101) Belediyemizi İdare Mahkemesine vermiş olup, İdare Mahkemeside Belediyemizin yaptığı iş ve işlemlerde hukuka uygunluk kararını vermiştir. Vatandaşlarımızın basında çıkan asılsız haberlere itibar etmemeleri önemle duyrulur.