Gökçebey Belediye Başkanı Vedat ÖZTÜRK dün gece geçekleşen olayla ilgili açıklama yaptı. "Kiraladığım sivil plakalı aracım ile eve döndüğüm sırada yaklaşık 4 araçlık sivil herhangi bir siyasi materyal taşımayan bir konvoy tarafından takip edildik. Hanenim içine doğru yüzleri gözükmeyen bir kısım şahıslar tarafından rahatsız edici bir biçimde gerçekleşen ihlal sırasında önce sesli olarak uyarı yaptım, akabinde bir kaç el havaya uyarı ikaz ateşi yaparak haneme yapılan bu tecavüzü defettim" diyen Öztürk,  hemen kolluk kuvvetlerine haber verdiğini belirtti.

Öztürk'ün açıklaması şu şekilde; 

"22.03.2024 tarihinde gerçekleşen olay hakkında açıklamamdır.

Özdemir, 233 Araçla Gövde Gösterisi Yaptı, Bakacakkadı Halkına Seslendi... Özdemir, 233 Araçla Gövde Gösterisi Yaptı, Bakacakkadı Halkına Seslendi...

Bu sabah basında hakkımda yapılan haberler doğrultusunda bu açıklamayı yapma zarureti doğmuştur.

22.03.2024 tarihinde iftar vakti öncesinde Çukur mahallesi camisinde iftar davetine partili arkadaşlarım ve meclis üyelerim ile katılım sağladım. İftar programı sonrası Çukurlu hemşehrilerimle helalleştikten sonra Üçburgu mahallesi kahvesinde çay içip sohbet ettik. Üçburgu kahve ziyareti sonrası Gökçebey merkezde kısa ziyaretlerimi tamamlayıp Üçburgu mahallesinde ikametime geri döndüm.

Saat 21.00 sularında seçim döneminde tehdit edileceğimi öngörerek seçim süresince kullanmak üzere kiraladığım sivil plakalı aracım ile eve döndüğüm sırada yaklaşık 4 araçlık sivil herhangi bir siyasi materyal taşımayan bir konvoy tarafından takip edildik.

Saat 21.30 sıralarında bahçeme ve hanenim içine doğru yüzleri gözükmeyen bir kısım şahıslar tarafından rahatsız edici bir biçimde gerçekleşen ihlal sırasında önce sesli olarak uyarı yaptım, akabinde bir kaç el havaya uyarı ikaz ateşi yaparak haneme yapılan bu tecavüzü defettim.

Direk emniyet mercilerine başvurmak suretiyle kolluk kuvvetlerini olay yerine çağırdım. Kolluk kuvveti tutanaklarında olayın resmi kayıtları mevcuttur.

Her kim bu olayları olduğu sırada beni kötü bir biçimde lanse ettirmeye çalışıyor ise onları öncelikle Çukur mahallesi cami cemaati vicdanına sonra da Üçburgu mahallesi kahvesinde sohbet ettiğimiz Üçburgulu hemşehrilerimin vicdanına bırakıyorum.

Yalan siyasetinin olmadığı, olaysız bir seçim ortamı dileğimle".

Editör: Haber Merkezi