Cumhur İttifakı Zonguldak Belediye Başkan Adayı Selim Alan karşıtı olup gün aşırı aleyhte haber yapan ve bazen haberlerini iftira boyutuna taşıyan, isimsiz, sıradan yazıları bile Selim Alan'a yazılmış gibi gösteren gazetecilere, MHP Merkez İlçe Başkanı Çağatay İpekçi'den sert cevap geldi.  

Mehmet Akif Ersoy'un bir şiirini paylaşan İpekçi'nin bu paylaşımını farklı noktalara çekerek, Selim Alan aleyhinde paylaştığı şeklinde lanse edenere sert tepki gösteren İpekçi, bu haberlere tekrar bir paylaşım yaparak yanıt verdi. 

Her fırsatta Cumhur İttifakında çatlak varmış gibi lanse etmeye çalışan Selim Alan karşıtlarının, İpekçi'nin Mehmet Akif Ersoy şiiri paylaşımını da bu yöne çekmesine sinirlenen İpekçi, "Kamuoyundan temennim Cumhur İttifakına zarar verme amaçlı yapılan bu operasyonlara itibar edilmemesidir." dedi.

İpekçi açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

"Bazı haber sitelerinde; sosyal medya hesabımdan paylaşmış olduğum Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'a ait 'Zulmü Alkışlayamam' şiirini niyetimden farklı yorumlayıp Ülkemizin bekası Cumhur İttifakına zarar verici algı operasyonlarına alet edildiğini gördüm. Kamuoyundan temennim Cumhur İttifakına zarar verme amaçlı yapılan bu operasyonlara itibar edilmemesidir. Cumhur İttifakının mimarı sayın genel başkanımız Dr. Devlet Bahçeli'nin emrinde ilk günden bugüne kadar elimizden geleni yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Bu kararlılıkla çalışmaya devam ederken ittifaka zarar vermek için uğraşanlara asla fırsat vermeyeceğiz. Yine söylüyorum şimdilik susuyor ve not almaya devam ediyorum.

Sosyal medya hesabım üzerinden yapmış olduğum paylaşımları, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı olarak sorumlu olduğum Merkez ilçedeki Cumhur İttifakı adayıma, ittifakın olmadığı Elvanpazarcık, Karaman ve Beycuma beldelerimdeki Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan adaylarıma zarar vermek isteyen herkes üzerine alabilir" dedi.

Çağatay İpekçi'nin sosyal medya hesabından paylaştığı Mehmet Akif Ersoy şiiri;

“Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem;

Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Biri ecdadıma saldırdı mı, hatta boğarım! ...

-Boğamazsın ki!

-Hiç olmazsa yanımdan kovarım.

Üç buçuk soysuzun ardından zağarlık yapamam;

Hele hak namına haksızlığa ölsem tapamam.

Doğduğumdan beridir, aşığım istiklale;

Bana hiç tasmalık etmiş değil altın lale!

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?

Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,

Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!

Adam aldırmada geç git! , diyemem aldırırım.

Bizden Devreden Borçların Açıklanması Bizi Hiç Rahatsız Etmiyor Bizden Devreden Borçların Açıklanması Bizi Hiç Rahatsız Etmiyor

Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!”

Zalimin hasmıyım amma severim mazlumu...

İrticânın şu sizin lehçede ma'nâsı bu mu?

Mehmet Akif Ersoy