Zonguldakspor Basket 67, binlerce taraftarın önünde şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi'nde şampiyonluğunu ilan eden Zonguldakspor Basket 67 takımı bugün son maçına çıktı. Site Spor Salonu'nda ÇKB Gelişim takımı ile formalite maçına çıkan Zonguldakspor Basket 67 takımı ligin bitimine bir hafta kala ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne yükseldi. Takım maç sonunda Şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Zonguldakspor Basket 67 takımı, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nin 29. haftasında ÇBK Gelişim’i konuk etti. Maçtan 75-49 galip gelen takım, ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan ederek kupa kaldırdı.

Temsilcimizin son haftada karşılaşacağı Tourism Boğaziçi Basketbol Takımı’nın ligden çekilmesi nedeniyle TBF Yönetim Kurulu’nun aldığı karar gereği Potanın Elmaslarının şampiyonluk kupası takdim edildi. Şampiyonluk kupasını Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Dr. Serhan Antalyalı verdi.

Zonguldak'lı binlerce  spor sever, Şampiyon Potanın Elmaslarını yalnız bırakmadı. 

Son maçı AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, CHP  Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Gençlik ve Spor Müdürü Hakan Yüksel, Siyasi Parti İl Temsilcileri ve Protokol üyeleri de izledi.

Zonguldakspor Basket 67 takımının her zaman yanında olan Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan şampiyonluk coşkusunu takımla birlikte yaşadı. 

Takımı ve Başkan Kanat Tan'ı tebrik eden Alan, "Gerçekten tüylerimizi diken diken oldu. Bir ilki yaşadık. Kanat Başkan'a, Koç'a, bütün yönetim ekibine, bütün sporcularımıza, bütün halkımıza, seyircilerimize teşekkür ediyoruz. İnşallah Süper Kig'de kalıcı olacağız. Devamını getireceğiz. En kötü günümüz böyle olsun. Hepsini tebrik ediyorum" dedi. 

Harun Akın'dan Tahsin Erdem'e Ziyaret Harun Akın'dan Tahsin Erdem'e Ziyaret