Gökçebey Belediye Başkan Aday Adaylığı için CHP'den müracaat edecek olan Sadi Uyar, "Yepyeni bir Gökçebey hayali ile Belediye Başkanlığına aday adayıyım" dedi. 

Uyar açıklamsında şu ifadeleri kullandı. 

Başkan Öztürk Gönüllere Girmeye Devam Ediyor... Başkan Öztürk Gönüllere Girmeye Devam Ediyor...

"Bu yepyeni bir Gökçebey hayali…
Bu hiç umudumu yitirmediğim bir hayal…
Hayalini kurduğumuz Gökçebey için söz veriyorum!
İlçemizi tüm yurda tanıtmaya, hak ettiği yere çıkartmaya and içiyorum.
Turizme açılmış yepyeni yüzüyle ,hayalini kurduğum Gökçebey için Belediye başkanlığına aday adayıyım.!
Sanayisi güçlü, artık göç vermeyen, sosyal belediyecilik anlayışı ile gencinden yaşlısına herkesin yanında bir belediyecilik için geliyorum…
Ayırıcı ve ayrıştırıcı gözlerle değil; doğru projelerle, toplumsal uzlaşı anlayışı ile toplumu birleştirici, sevgiyi ve hoşgörüyü ön planda tutan bir idare anlayışını bu toplumda sergileyeceğiz. Gururla ifade ediyorum ki bu anlayışı da bize sizler öğrettiniz, kendimizi yetiştirdiğimiz Gökçebey öğretti, büyüklerimiz, atalarımız öğretti.

Gökçebey öyle bir noktaya gelmelidir ki, dünyanın değil belki ama Türkiye’nin konuştuğu bir marka ilçeye dönüştürülmelidir. Bunu Tunceli’nin Ovacık ilçesi yapabildiyse biz de yaparız. Gökçebey’imizde Allah’ın bahşettiği pek çok güzellik var.

Hemşerilerimin çok daha aydın, çağdaş, sorunlarını sıfır noktaya taşımış bir ilçede yaşamaya hakkı var. Gökçebey’i, tecrübelerimiz ve birikimlerimizle beraber düşünmeye, beraber planlamaya ve beraber yönetmeye sizlerle beraber talip olduğumu açıklıyorum.

El birliği ile yaşamak zorunda olduğumuz değil, yaşamaktan keyif aldığımız bir Gökçebey ümidiyle sevgiyi, barışı, birbirimizi kabullenmeyi, hoşgörüyü benimsemiş ve bu bağlamda Türkiye’ye örnek bir ilçe hayaliyle özgürlükleri, demokrasiyi, gerçek anlamda adalet anlayışını, Cumhuriyetimizi, Atatürk’ün bize yol haritası olarak bıraktığı devrimleri benimsemiş bir ülke hayaliyle hepinize saygılarımı, sevgilerimi sunuyorum".