Karaman Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Servet Üstün, kendisini beldede hizmet yapmamakla eleştiren CHP Karaman
 Belediye Başkan Adayı Mustafa Kalaycı'ya ateş püskürdü. 
Kalaycı'yı adeta bombalayan Üstün, Kalaycı'ya; 
*- AK Parti sana 'bizim adayımız olamazsın' dedi.
*- MHP'yi neden terk ettin? Bana 'Tekne
*- Başında Oturan Hamurunu Alacak' demiştin. Belediye konutlarından hülle ile daire edindin.
*- 5 yıldır Karaman'a neden uğramadın? 
*- Ağabeyimin cenazesinde yoktun ama ben senin babanın cenazesinde vardım.
*- Geçmişte beraber olduğun insanlar seni neden terk etti? 
*- Bizim yaptığımız yolların üzerinde yürüyerek seçim çalışması yapıyorsun, benim için 'ne yaptı?' diyorsun" dedi.

'NE YAPTINIZ?' DİYORLAR
"Geçtiğimiz dönemlerde girmiş olduğumuz seçimlerde tatlı bir rekabet ortamı vardı. Biz o zaman belediye başkanı değildik. Bizler gayet düzgün,şeffaf bir şekilde, belediyemizin bizim belediyemiz olduğunu biliyorduk. Bugün icra makamında biz varız. Şu an o muhalif kesimler diyorlar ki;Ne yaptınız?

BELEDİYE KONUTLARINDAN HÜLLE YOLUYLA DAİRE ALDIN!
Bizler sizlerin yapmak istediğiniz şeyleri yapmadık. Konutlar yaptım diyorsunuz. Ama o konutlardan sizin bir belediye başkanı olarakihaleye girip daire alma hakkınız yok. Bunu siz de biliyorsunuz. Ama ne yaptınız? Hülleli bir şekilde; bir ahbabınızın üstünden ihaleye girerek
kendi üstünüze, kendinizin oturabileceği bir daire edindiniz. Doğru mu? Doğru. Biz bunları bugüne kadar anlatmadık. Ama bu bir yanlıştır. Bizimbeldemizde bu konutlar; fakir, dar gelirli insanların konut sahibi olabilmesi için yapılmış bir projeydi.

'TEKNE BAŞINDA OTURAN HAMURUNU ALACAK' DEMİŞTİN
Biz devlet eliyle beldemize TOKİ getirdik. Hak katında da halk katında da insanların gözü önünde bir kura çekildi. Adaletli birşekilde orada bir hizmet var ise var. TOKİ yapılıyor ama kura ile yapılıyor. Ama burada belediye adına konut yapılıyor, oradan dairealıyorsun. Ne diyorsun, yıllar önce bende masamda çay içerken denk geldiğimizde; "Tekne başında oturan hamurunu alacak".  

AK PARTİ 'ADAY OLAMAZSIN' DEDİ, MHP'Yİ NEDEN TERK ETTİN?
Öyle mi? İşte bunun için hakımızın sesini duyan siyasi iradeliler dedi ki; Kardeşim sen bizim partimizden aday olamazsın.Gitti MHP'den aday oldu 2014'te. Halk bir daha teveccühüne kapıldı, kazandın da. Ne oldu, orayı niye terk ettin?

5 YILDIR KARAMAN'DA YOKSUN
Gittin, 2019'da CHP'den aday oldun. Kazanamadın. Siyasette kazanmak kaybetmenin kardeşidir. Ne oldu? 5 yıldır yoksun.
Ağabeyim bir ay ölüm döşeğinde yattı. Senin arkadaşındı. İnsan bir sefer demez mi, yoğun bakımda, ameliyatlar nasıl gidiyor,sağlık durumu nasıl? Bir sefer sormaz mı? Ben şahsım adına sorguluyorum. Ama geçmiş dönemde babanız öldüğünde morgun önünde beraber
değil miydik? Ondan önce de beraber karşı karşıya aday değil miydik?
Dostane bir şekilde beldenin belediye başkanlığını yürütmek gerekiyor ise; yaptıklarımız için teşekkürü, yapamadığımız noksanlıklariçin daha iyisini yapacağız diye gelmek lazım değil mi?

CHP'li Öztürk, AKP'li Kodaman'ı Gökçebey'de Sandığa Gömüyor !! CHP'li Öztürk, AKP'li Kodaman'ı Gökçebey'de Sandığa Gömüyor !!

MECLİS ÜYELERİMİ TEHDİT EDİYORSUN
Ama öyle demiyorsun. Benim meclis üyelerimi tehditlerle, algılarla geliyorsun. Olmaz, insanları birbirine düşürmek yakışmaz.Biz halkın önünde, halkın icra makamlarını temsil eden bir yere hitap ediyoruz. Yaş olarak büyük olabilirsin ama akil insanlara ihtiyacın var.

Ne oldu bu akil insanlar?
Geçmişte beraberdiniz. Niye tek ettiler? Niye şu an Servet Üstün'ün yanındalar?  Takdiri halkımız 31 Mart günü tekrar verecek Allah'ın izniyle.
Bizim beldemiz tekrar huzurlu olmaya devam edecektir. Sizlere gönül vermiş olan arkadaşlarımızla gelecek dönemde herhangi bir sıkıntım olmayacaktır. 
Onlar bizim halkımızdır. Kırgınlıkları, kızdığı noktalar vardır. Biz kırılan noktaları da tamir ederiz. O gönülleri de alırız. Halkımızın analarıanamız, bacıları bacımız, eşleri yengemiz, biz biriz, beraberiz, bu toplumda Allah'ın izniyle beraber yürümeye devam edeceğiz. 

YAPTIĞIMIZ YOLLARIN ÜZERİNDE YÜRÜYEREK 'NE YAPTI?' DİYORSUN
'Ne yaptı?' diye soruyorsun ya; o döşediğimiz begonit, kilitli parke yolların üzerinde yürüyerek bunu soruyorsun. Biz çamurlu yol bırakmadık diyorsun ya;biz bu 84 bin metrekare parkeyi nereye döşedik. Halkın tamamının ihtiyaç duyduğu alanlara döşedik. Ve ana yollara döşedik. Gelecek seçimlerde bizeoy versin düşüncesiyle çalışmadık. Bu işleri beraber yaptığımız arkadaşlardan yanında olanlar var. Bu belediye onların, bizim, halkımızın.
Ben istersem yaparım, ben istemezsem yapmam diye bir şey yok. Halk isteyecek, biz yapacağız. Ama elimizde de sihirli değnek yok.
Her şeyin bir zamanı var. Biz maddi boyutu, manevi boyutu ve zamanı dengeli tutmak için buradayız. 

BELEDİYEDEN MADDİ İMKAN ELDE EDEREK ÖZEL BORÇ ÖDEYEMEZSİN!
Hiçbir kardeşime dargın değilim, öteki tarafa oy verdi diye. Ötelemeyeceğim. Bizden değil demeyeceğim. Belediye Başkanı olduktan sonra sana borcumuödeyeceğim 
dediğin vatandaşlara ödeyemezsin. Burası iş kapısı değil, burası halka hizmet kapısı. Buradan maddi imkan gelerek vatandaşa özel borç ödenmez. Kendindenfedakarlık etmek istersen buraya geleceksin. Halkımız her şeyin farkında. Sessizlerin sesi olmaya geldik. Böyle devam edeceğiz. 

SATAŞANLAR, SANDIKTA KENDİ KENDİNİ PARÇALAYACAK
Sessizlerimizin tevazu ile yaklaşımları 1 Nisan'da odamızı gümbür gümbür dolduracak. Hiçbir şekilde sosyal medyada sataşmalarına cevap vermeyeceğim.
Sataşanlar sandıkta kendi kendini parçalayacak, bölecek" dedi.