Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanlarından Murat Sesli, Balı Turizm Platosu Projesini açıkladı. 

Kdz. Ereğli Belediyesi Önceki Dönem Başkanlarından Murat Sesli, sadece Ereğli’nin değil, bölgenin hatta Türkiye’nin göz bebeği olacak Balı Turizm Platosu projesini Kdz. Ereğli halkının beğenisine sundu.  

Sesli açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Kdz. Ereğli’nin var olan turizm potansiyeli yıllardır bir türlü değerlendirilemiyor.  Hem ilçe hem de bölge halkının 7’den 70’e vakit geçirip eğlenebileceği bir proje hayata geçirilemedi. Bölge turizmini canlandıracak, insanların vakit geçireceği, konaklayacağı, yöremizden ürünleri tadacağı bir alana ihtiyaç duyuyor.  

Sevgili hemşerilerim, merak etmeyin! Öyle bir alan hayal edin ki bunların hepsi var. Bizler lafta, kâğıtta değil, icraatta bu projeyi hayata geçireceğiz.  

Projemizin adı: Balı Turizm Platosu  

Önce 180 derece eşi benzeri bulunmayan bir seyir terası yapıyoruz. Ereğli’mizin manzarasında, denizin üzerinde, doğa ile iç içe, keyifli yemek yiyebileceğiniz restoranımız, kahvenizi yudumlayabileceğiniz kafemizi buraya konumlandırıyoruz.  

Dışardan gelen misafirlerimiz için belediye konuk evini hayata geçireceğiz. 

Aileniz, çocuklarınız, misafirleriniz ile gün boyu sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz, gün boyu aktivite olan bir alan yapıyoruz. 

Önce gençlerimiz için düşündüğümüz kamp alanından bahsedeceğim. Bu alanda sabit bir sahnemiz olacak, gençlerimiz eğlenceye doyacak. Çadır ve Kamp alanlarımız gençlerimizin ihtiyaçlarına göre dizayn edilecek. Gençlerimiz buradan diledikleri zaman güvenli bir şekilde faydalanabilecek.  

Ayrıca Hobbit Evlerimiz ve Bungolovlarımız olacak. Turizmin en büyük sac ayaklarından biri olan konaklama ihtiyacı böylelikle karşılanmış olacak.  

Trekking, paintbol,  gibi doğa sporlarımız olacak.  

Ayrıca at binme, okçuluk, güreş gibi ata sporlarımızın eğitimlerinin verildiği alanlar yer alacak. Yine mini futbol, basketbol, tenis sahalarımız olacak.  

Sorvivör parkurumuz olacak, bu parkur gençlerimiz ve yetişkinlerimize de hitap edecek. Eğlenceli, aksiyonlu oyunlarla gönlünüzce vakit geçireceksiniz.  

Ve zipline, denizin üzerinden müthiş bir deneyim yaşayacağımız zipline’ı hayata geçireceğiz. Türkiye’nin hatta Avrupa’nın en uzun zipline hattını kuruyoruz. 

Asıl olay ise denize inen bir asansör yapıyoruz ve butik bir sahil oluşturuyoruz. Sahili’imizde kadınlar günü de olacak. Bazı günler sadece kadınlarımız bu sahili kullanacak.  

Yetişkinlerimiz ve gençlerimizi söyledik, çocuklarımızı da unutmadık.  

Çocuklarımız için devasa bir masal parkı yapıyoruz, bölgede örneği olmayacak. Ayrıca çocuk atölyeleri kuracağız, aileler keyifli vakit geçirirken çocuklarımızda hem eğlenecek, hem öğrenecek, hem de farklı deneyimler yaşayacak.  

Balı Turizm platosu açık otoparkı ile bölgeye gelenlerin her türlü konforunu sağlayacak şekilde hazırlandı. 

Balı Turizm Platomuz, sadece Ereğli’ye değil, Türkiye’ye hitap edecek. 

Balı Turizm Platosu projemizi siz değerli hemşehrilerimin beğenisine sunuyorum.”

SAHİL VE ÇARŞI İÇİNDE MOTOSİKLETLERE CEZA KESİLİYOR SAHİL VE ÇARŞI İÇİNDE MOTOSİKLETLERE CEZA KESİLİYOR

Editör: Haber Merkezi