“Dostluk Herşeyin Ötesinde”
İyi Parti Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adayı Murat Sesli, İyi Parti 1. Sıra Belediye Meclis Üyesi Adayı Evrim Balbaloğlu ve Belediye Meclis Üyesi Adayları, Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Arslan Keleş’i makamında ziyaret etti. 


Kdz. Ereğli Önceki Dönem Belediye Başkanı Murat Sesli ile arasındaki bağın çok eskiye ve derine dayandığını belirten Kdz. Ereğli TSO Başkanı Arslan Keleş, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; 
“Tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de yaklaşan yerel seçimler hepimiz için bir çıkış noktası, bu anlamda değerlendiriyoruz. Kdz. Ereğli heyecan anlamında nasibini alan ilçelerden bir tanesi. Rekabetin olacağı yerel seçim atmosferi ve yarışı olacak. Burada halkımızın teveccühü inşallah Ereğli’nin önünü açacak kadrolara fırsat tanır. Ve Ereğli’mizin alacağı hizmetlere de fırsat tanır. Burada hem yapılacakları anlatmak hem de tek vücut şeklinde çalışmak gerekiyor.  Ereğli bu zamana kadar kendi şahsi fikrimce yeterince değerlendiremedi. İnşallah bundan sonra Ereğli bu fırsatı ıskalamaz.

İş dünyası ve erbapları olarak bizim beklentimiz, bu şehrin gelişmesine katkı sağlayacak bir yapı ile çalışmak. Bu anlamda size ve ekibinize başarılar diliyoruz, inşallah çıktığınız yolda gönlünüzden geleni size verir.  Bu buluşma kamuoyu tarafından merakla bekleniyordu, bugün gerçekleşti. Murat başkanımla aramızdaki bağ kimsenin tahmin edemeyeceği derecede eskiye ve derine dayanıyor. Ben gönülden kendisinin başarılı olmasını arzu ediyorum. Kimse aksini iddia edemeyeceği gibi, kimse farklı düşünemez. Yaşamış olduğu sürecin en başından sonuna kadar şahidiyim. Dolayısıyla dostluk her şeyin ötesinde. Bu siyaset farklı bir konjektür. Biz işin biraz daha dışında dururuz diye düşünüyorduk ama içerisinde kaldık. Herkesin kendince haklı sebepleri ve çıkış noktası var. “

Erdemir ile etle tırnak gibi olunması gerektiği ve Erdemir’e işçi alımlarının Ereğli’den yapılmasına dikkat çeken Kdz. Ereğli Önceki Dönem Belediye Başkanı Murat Sesli, OYPA’lı işçileri de unutmadı. Erdemir’in tozunu yutan, cefasını çeken OYPA İşçilerinin kadroya alınması konusuna değindi.

Sesli konuşmasında, “Arslan başkanımıza bizleri ağırladığı için teşekkür ediyorum. Meclis üyesi adaylarımız ve ekibimizle birlikte Ereğli Belediyesi’ni kazanmaya talibiz.  Tabi belediyeyi kazandıktan sonra da kurumlar arasında iş birliği içerisinde olmayı, Ereğli menfaatleri için bir araya gelmeyi, Ereğli menfaatleri doğrultusunda Ereğli Belediyesi’ni yönetmeye talibiz. Tüm STK’larımız bizim için çok değerli. Bilmeyenler olabilir, Arslan Keleş benim çok iyi arkadaşımdır, kardeşimdir. Her türlü yanında olduk, desteğimizi de verdik. Tabi bu siyaset, kendisi bir STK Kuruluşu Başkanı olarak herkesle iyi geçinmek zorunda. Göreve gelirsek de birlikte çok güzel işler de yapacağız.

Bizim olmazsa olmazımız Erdemir, bizim burada kalbimiz, yüreğimiz. Erdemir ile ilgili bazen bazı şeyler ortaya atılıyor ama Erdemir ile etle tırnak gibi olmamız gerekiyor. Erdemir’den elbette bazı şeyler istenecek, bizler de istiyoruz. İş dünyası ve Ereğli’de yaşayan ve Ereğli’yi yönetmeye talip olarak öncelikle Erdemir’e işçi alırken Ereğli’miz ve köylerimizde yaşayan insanlarımızdan almasını talep ediyor ve istiyoruz. İkincisi OYPA’da yıllarca çalışan, oranın tozunu yutan, cefasını çeken ve kadro bekleyen arkadaşlarımız var. Onların da kadroya geçmesini temenni ediyoruz. Ayrıca emekli olup, takas bekleyen arkadaşlarımız var, onların da takaslarının gerçekleşmesini bekliyoruz. Erdemir Türkiye’nin büyük sanayi kuruluşlarından bir tanesi. Şuanda orada çalışan ve emekli olan arkadaşlarımız var. Orada çalışan işçi arkadaşlarımızın ücretlerinin standartlara yükseltilmesini, hak ettiklerinin verilmesi ve yaşam kalitelerinin arttırılmasını istiyoruz.

SEVGİ BARIŞ DOSTLUK KREŞİ MİNİKLERİNDEN YIL SONU GÖSTERİSİ SEVGİ BARIŞ DOSTLUK KREŞİ MİNİKLERİNDEN YIL SONU GÖSTERİSİ

Belediye başkanlığım döneminde Erdemir ile diyaloglarımız çok iyiydi, yine göreve geldiğimizde iş birliği içerisinde çok güzel işler yapacağımıza inancımız tam. Arslan kardeşimiz başarılı bir TSO Başkanlığı yapmakta, ekibiyle beraber kendilerine teşekkür ve tebrik ediyorum. Ekibimizle Ereğli’yi yönetmeye talibim. Ekibimiz birbirine kenetlenmiş durumda ve belediyeyi alacağız. İyiler mutlaka kazanır ve kazanacağız da” ifadelerine yer verdi.

Editör: Haber Merkezi