Kdz Ereğli Eski Belediye Başkanlarından Murat Sesli  Kdz. Ereğli Eski Terminal Alanı'nda Ereğli halkının yoğun katılımıyla miting düzenledi. 

Kdz. Ereğli Belediye Başkan Adaylığını açıklayan Sesli, aday olacağı partiyi ise bir hafta içinde açıklayacağını söyledi. 

2009 yılında Ak Parti tarafından yerel seçimler öncesi adaylığı açıklandıktan sonra Çelik 2 operasyonuyla gözaltına alınan Murat Sesli, tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. FETÖ kumpasına kurban giden ve aklanan Kdz. Ereğli Eski Belediye Başkanı Murat Sesli,  o dönem yapılan yargılama sonucu 6 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. 

EREĞLİ'NİN 15 YILINI ÇALDILAR

Projelerini slayt eşliğinde açıklayan Sesli "mega projelerle geliyoruz" dedi.

Eski Terminal alanında Ereğli halkına seslenen Sesli; "Benden 15 yılımı çaldılar. Karadeniz Ereğli 15 yılını kaybetti, artık yeter. Bu sefer kirli oyunları bozacağız. Bana aday olmayayım diye engel koydular. Suçsuz olmama rağmen araya girdiler. Adaylık yolunda Murat Sesli adını yine göreceksiniz. Partimizi de yakında açıklayacağız. Hiç bir sıkıntı yok, her şey hazırlanıyor. Bir hafta sonra partiyi de açıklayacağız.

Akın, Ereğli Belediyesi'nde Akın, Ereğli Belediyesi'nde

HE MAHALLEYE EŞİT HİZMET

Bugüne kadar verdiğim tüm sözleri tuttum. Her 3 günde bir projeyi tanıtarak halkımızla paylaşacağız. Günü birlik projeler değil, Ereğli'yi yeniden inşa edecek projelerle geliyoruz. Biliyorsunuz Ereğli'de büyük bir afet atlattık. Sahilimiz 3 saat içerisinde yıkıldı, bu bir felaket. Allah bir daha göstermesin ama bunlar yapılmayacak şeyler değil. Biz sahilin daha güzelini, daha iyisini yapıp sunacağız. Sadece sahil değil her mahalleye eşit hizmet yapacağız. Daha önce yaptığımız belediye başkanlığının aynısını göreve geldiğimizde yapacağımıza inanabilirsiniz.

1 GÜN KAYBETME LÜKSÜMÜZ YOK

Ereğli Belediyesi 144 yıldır var. Ereğli'ye kim hizmet ettiyse teşekkür ediyoruz. Biz hepsini seviyoruz. Bu dünya etme bulma dünyası. 69 Yaşında Ruhi Cöbekoğlu'na bastonla mı belediyeyi yöneteceksin diyenler şimdi 80 yaşından gün alıyorlar. Karadeniz Ereğli'nin bir 15 yıl daha kaybetmeye vakti, sabrı yok, artık yeter. Kaybedecek 1 günümüz dahi yok. Şimdi buradakilerin şahitliğinde bu alana ilk kazmayı vuracağız ve mazbatayı aldığımız andan itibaren ilk gün bu alana bambaşka bir vizyon çizeceğiz" dedi.