CHP Devrek Seçim Koordinasyon Merkezi yüzlerce vatandaşın katılımıyla açıldı. 

Devrek Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Çetin Bozkurt, beraberinde eşi Dilek Bozkurt, CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, İl Başkanı Devrim Dural, İlçe Başkanı Uğur Dikenli, Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Çaydeğirmeni Belediye Başkan Adayı Murat Çakır, Zonguldak Eski Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, meclis üyesi adayları, yöneticiler, partililer ve vatandaşlar ile birlikte seçim koordinasyon merkezine yürüdü.

Yüzlerce vatandaş tarafından karşılanan Başkan Bozkurt; "Bu İş Bitmiştir" dedi. AK Parti Adayı Özcan Ulupınar'a seslenen Bozkurt, "senin benimle işin yok, sen git, özür dilemen gereken kişilerden özür dile, helalliklerini al" dedi. 

HİÇBİR İŞİM KOLAY OLMADI

Başkan Bozkurt vatandaşlara seslendiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Hayatımda hiç bir işim kolay olmadı. Hiçbir şey bana sunulmadı. Her şey için mücdele verdim, emek harcadım. Hani diyor ya; 'bir senede villa sahibi olmayacak' diye. O vatandaş şunu bilmiyor. Hayatında emeğiyle bir şey satın almadığı için başkasının nasıl sahip olduğunu zaten bilmiyor. 

SİYASETİ BİLMEK GEREKİYORMUŞ!

2019 seçimlerinde zoru başardı bu Devrek. Bize de zoru başarttırdı. Ve göreve geldim. Emin olun çok iyi belediyeciyim. Bu tevazuyu yapmıyordum daha önce. Ben Türkiye'de görmüş, görebileceğiniz en iyi belediyecilerden bir tanesiyim. Bu kadar iyi belediyeci olmama, bu kadar konulara hakim olmama rağmen, mevzuata hakim olmak, ilçene hakim olmak, sorunlarını bilmek yetmiyormuş. Bir de siyaseti bilmek gerekiyormuş. İşte orada yanılmışım ben. Ama ben yanılmaya devam ediyorum hala.  Siyaseti hala bilmiyorum ben. Tek bildiğim şey var. Devrek üzerine konuşmak, Devrek üzerine üretmek. Onlar siyasetlerini yapsınlar.  Bir gram Devrek'e faydaları olsun.

PANDEMİ İLE MÜCADELE ETTİK

2019 yılında göreve geldik. Bütün dünyanın yaşadığı bir pandemi süreci yaşadık. Pandemiyi kimse tanımıyor, kimse ne yapacağını bilmezken biz hemen gardımızı aldık. Pandemiyi, hastalığı bilmeyebiliriz ama ilçemizin ihtiyaçlarını biliyoruz. Evlere yardımlar yaptık. Bütün Devrek'i köşe bucak ilaçladık. İnsanları o korkudan da arındırmak için mücadele verdik. 

DEVREK İÇİN MANAVCILIK YAPTIM

Halk Manavı açtık. Hatırlıyor musunuz, o dönemde domatesi 15 liraya satmaya başladılar. Uyardım, "bunu yapmaya devam ederseniz ben manav açarım" dedim. Bana inanmadılar. Ben 1,5 ay boyunca manavcılık bile yaptım Devrek için. 

Haber geldi köyden, ürettiği ürünleri satamıyorlar, sütleri ellerinde kalıyor. Getirsinler dedim bütün köylüler. Sütlerini aldım, ürettikleri tarla malzemelerini aldım. Olmadı, ücretsiz yine halka dağıttım. Bütün kahvehane esnaflarımıza, berberlerimize, hepsinin dükkanlarını açamadıkları günlerde evlerine kimi olmaya, onların nefesi olmaya geldik. Hepsinin yanında olduk. 

Yaşlılarımız evlerinde bakım hizmetinden mahrumdu. Ulaşılamıyordu. Şu an hala evam eden, evde yaşlılarımıza, engellilerimize bakım hizmeti veriyoruz, bütün ihtiyaçlarında yanlarında olmaya çalışıyoruz. 

2019 BEYANNAMEMİ DEVREK'E DAĞITACAĞIM

2019 seçim beyannamemi tüm Devrek'e dağıtacağım zaten, Özcan Bey kendi seçim beyannamesini de dağıtsın. 

TÜRKİYE'NİN EN UCUZ SUYU DEVREK'TE

Dedik ki; en ucuz suyu vereceğiz. Şu anda Türkiye'nin en ucuz ve en kaliteli suyu Devrek'te. Su parasından şikayet eden bir Allah'ın kulu var mı burada? 

NEYİ TALEP ETTİYSEK REDDETTİLER

İnsana, yaşadığı yere hizmet götürene bir de muhalefet duygusu varmış. Devrek'lilik bir kenara bırakılmış. Biz devlet memurluğundan gelmişiz. bunları bilmeyiz. Onlarla da tanıştırdılar bizi. Neyi talep ettiysek reddettiler. Buna rağmen durmadık. 

Yaptığımız çalışmaları hızlıca söylüyorum. Bazen ben bile unutuyorum. Yaptığımız çalışmaları söylemeyi unutuyoruz. 

Seyir Terasını yaptım, Seyir Terasını şikayet ettiler. Egemenlik'i yaptım, Egemenlik'i şikayet ettiler. Türkiye'nin en modern tesisini aptım. Toplam 211 bin metrekare yol yapmışız, taş döşemişiz. 'Ne yaptı?' falan diyor Özcan Bey ama!

BÜTÜN OLUMSUZLUKLARI YAŞADIK, DURMADIK!

Karşıyaka'yı iki kere yaptık. Bir belediye başkanının başına gelebilecek bütün olumsuzlukları yaşadık. 1,5 sene pandemi sürdü. Yapamıyoruz demedik. Çalıştık, çabaladık, ne söz verdiysek hepsini yerine getirmeye çalıştık. Peşine ekonomik durgunluk, peşine fiyat artışı. Rakamlar havalarda uçuşuyor. 2019 Mart ayında ben göreve geldiğimde bir metrekare taşın döşeme maliyeti 18-19 liraydı. Şu anda 650 lira. Yani bir yol yapmak şu anda servet. 

Bugün yine demiş Devrek Belediyesinde yolsuzluklar falan. Yaaa Özcan Ulupınar; Sen adaleti görmüyor musun? Sen bu ülkenin savcılarının, hakimlerinin, müfettişlerinin verdiği kararları görmüyor musun?

Neden böyle sölüyor biliyor musunuz?

Hayatında denetlenmedi!

Hayatında bir Allah'ın kuluna hesap vermedi O. Hesap vermek nedir bilmiyor. 

Duyuyorum sağda solda benimle ilgili konuşuyor. Villamdan başlıyor, araba. Sanki daha önce bizim evimiz yoktu, mağarada yaşıyorduk. Arabamız yoktu, el arabasıyla geziyorduk. Her şeyin sahibi Özcan Ulupınar Devrek'te. 

Her şeyin sahibi olabilir ama bu halkın sahibi olmayı beceremedi. 

SEZAİ BÜKRÜ'YE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Ben 2019 seçimlerine girdiğimde karşımda Sezai Bükrü diye bir kardeşim vardı. Çok az farkla seçimi kaybetti. O kardeşim de o meydanlarda kendince mücadele etmeye çalıştı. Belki 50 kere onlarla karşılaştık. Seçim bürolarına girdik. Onlar bizim seçim bürolarına geldi. Bu sahada o kardeşimle biz bir kere olsun birbirimizi kıracak, üzecek hiçbir şey konuşmadık. Ben buradan Sezai Bükrü kardeşime teşekkür ediyorum. 

ÖZCAN ULUUPINAR'IN MUHATABI BEN DEĞİLİM ARTIK!

Daha birinci gün, Özcan Ulupınar eline mikrofon aldığı gün birbirimizin yüzüne bakamayacak hale getirdi bizi. Devamlı konuşuyor. Ben artık ona cevap vermeyeceğim. Bugünden sonra Özcan Ulupınar'ın muhatabı ben deeğilim. Benim ilçe başkanım, o cevap verecek. 

BİRBİRİMİZİ İYİ TANIYORUZ

Senin benle ne işin var Özcan Ulupınar. Beraber çalıştık biz seninle. Ben senin ne olduğunu biliyorum, sen de benim ne olduğumu biliyorsun. İkimiz birbirimizi çok iyi tanıyoruz. Bilmediğin bir şey var; Ben seni çok iyi tanıyorum. 

Senin benle işin yok. Senin kimle işin var biliyor musun?

DEVREK BELEDİYE BAŞKANLIĞI EŞŞEK MAKAMI MI?

Devrek Belediye Başkanlığı için seni arayanlara, "Ne Devrek Belediye Başkanlığı, attan inip eşeğe binmem" dedin sen. Bin kişiye söyledin, bana bile söyledin. Ben de sana; "Doğru konuş, Devrek Belediye Başkanlığı makamı, eşşek makamı mı?" dedim. 

Ben 19'uncu belediye başkanıyım Devrek'te. Tüm Devrek Belediye Başkanlarından özür dilemek zorundasın. 

ÜSTÜNE BASARAK SİYASET YAPTIĞIN İNSANLARDAN ÖZÜR DİLE

Üstüne basarak siyaset yaptığın insanlar var senin Devrek'te. 5 tane AKP'nin aday adayı varken, dedi ki siz çekilin, ben geliyorum, ben aday olacağım. Geldin, göreceğiz. O dava arkadaşlarından özür dile. 

Senin benle işin yok. Sandıklar 31 Mart'ta, kazanırız, kaybederiz, hepsi var bunun içinde. Kalp kırmamak gerekiyor, bu duruma düşmemek gerekiyor. 

EVSİZ KALAN VATANDAŞLARDAN ÖZÜR DİLE

2015 yılına yaşanan heyelan felaketinde evsiz, barksız kalan vatandaşlarımız var. Hala daha evsiz olanlar var. O gün milletvekiliydin. "Bir sene içinde sizi ev sahibi yapacağım" dedin. 8 sene geçti, kimi ev sahibi yaptın? Onlardan özür dileyeceksin. Senin benimle işin yok. 

Senin bu esnafla da işin var. "Ben varken tabur gitmez, ben olduğum sürece cezaevi gelmez" demedi mi? 

Biz o süreçte eylem yaptık, 'tabur gitmesin, cezaevi gelmesin' diye. Memurken o eylemin içinde bulunmuştum. Korkmadım. 

ÖZÜR DİLE, GEL, SANA KOLTUĞU BIRAKIVERCEM

O tabur buradan gittikten sonra gelirinden olan, dükkanını kapatmak zorunda kalan kahveciden özür dilemek zorundasın. Lokantacıdan, otelciden, berberden özür dilemek zorundasın. Sen bu saydıklarımdan özür dile, helalleş, gel sana koltuğu bırakıvercem. Çok istiyorsun burayı, gel. 

BU BİR HALK AYAKLANMASI

Bugün burada seçim koorinasyon mrkezi açılışı için toplandık ama bu bir miting ve bu bir halk ayaklanması. Ben 5 yıldır sizin derdinizi dert edindim. Sizinle güldüm, sizinle ağladım, sizlerle beraber oldum. 2019'da da söylemiştim, bugün yine söylüyorum. Kendimi size emanet ediyorum" dedi. 

Konuşmaların ardından Seçim Koordinasyon Merkezi dua ile açıldı. 

ULUPINAR, ARTIK SUS VE İŞİNİ YAP! ULUPINAR, ARTIK SUS VE İŞİNİ YAP!