Yerel seçim süreci boyunca hesap uzmanı olduğunu söyleyen, tasarruf edilerek Zonguldak Belediyesi'nin çok güzel yönetilebileceğini vurgulayan Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem, karı-koca bir çifti belediyeye işe aldı.

“19 MAYIS KUTLU OLSUN” “19 MAYIS KUTLU OLSUN”

İddialara göre; Seçim öncesi Tahsin Erdem'le çalışan ve CHP üyesi dahi olmadıkları belirtilen Beril-Burak Özdemir çiftinin Zonguldak Belediyesine işe alınmaları üzerine 31 Mart seçimlerinde gece gündüz Tahsin Erdem'in kazanması için çalışan CHP'nin işsiz gençleri hayal kırıklığına uğrarken, CHP tabanında iddialar sonrası kazan kaynamaya başladığı belirtiliyor.

Seçim döneminde Erdem'in sosyal medya danışmanlığını yaptığı öğrenilen çiftin belediyeye resmen işbaşı yaptığı, Beril-Burak Özdemir çiftini işe alan Erdem'e ise partiden tepkiler olduğu glen bilgiler arasında. Özellikle çocuklarının yakın arkadaşı olan çiftin seçim döneminde CHP üyesi dahi olmaması ve partililer tarafından tanınmaması tepkileri de beraberinde getirdi. 

Belediyenin 1 milyon 153 bin 77 lira 91 kuruş borcunu afiş yaptırarak belediyeye astıran Erdem'in partili partisiz onca işsiz genç varken bir evden 2 kişiye istihdam sağlaması konusunda ne diyeceği merak ediliyor.