Madencinin ayak sesleri hükümet yetkililerinin kulaklarında çınlamıştır! Madencinin ayak sesleri hükümet yetkililerinin kulaklarında çınlamıştır!

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan yılın 67. gününün 'Dünya Zonguldak Günü' olması önerisinde bulundu. 

Çağlayan açıklamasında; 

"Kıymetli Hemşehrilerim,
Bizler teşkilat olarak, geçmişten günümüze, çalışmalarımızda bir farkındalık oluşturmak, sizlere daha fazla ulaşabilmek adına bir takım programlar uygulayarak sizlerle bir araya gelmiştik. Kentimize karşı sorumluluklarımızı anlatmak ve halkımız ile hemhal olmak amacıyla yaptığımız programlara yenilerini ekliyoruz.
Yılın 67’nci gününde 372 tam saha programı ile
Her beldemizde her ilçemizde ve İlimizde;
372 esnaf
67 dezavantajlı birey
372 hane
STK,Meslek Örgütleri vb ziyareti yaparak
Halkımızın tüm kesimleri ile bir araya geleceğiz. 

Yılın 67’nci gününün
'Dünya Zonguldak Günü' olarak belirlenmesini istiyor ve tavsiye ediyoruz.
Bundan sonra yılın 67’nci gününün Dünya Zonguldak Günü olarak etkinliklerle kutlanmasını öneriyoruz.

Zonguldak genç Cumhuriyetin ilk vilayeti olarak enerji yükünü çekerken, geçen yıllar içinde bu önemi unutulmuştu. Sadece emekli kenti olarak anılan Zonguldak, Türkiye Yüz Yılının başlangıcında Karadeniz Doğalgazı ile tekrar enerji üssü olarak anılmaya başladı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın ilgileri ile Zonguldak sadece Karadeniz’in değil Türkiye’nin gözbebeği haline geldi. Ülkemiz için stratejik önemi olan enerji için Zonguldak’tan daha çok şehit vermiş bir vilayet daha yoktur. Bu nedenle Zonguldak’ımız gönüllerimizde çok müstesna bir yerdedir. Öte yandan taşkömürü ile Birinci Dünya Savaşında bile stratejik hedef olan, işgale uğrayan Zonguldak, bu özelliği ile dünya tarihinde yer edinmiştir. ‘Yüz karası değil, kömür karası, böyle kazanılır ekmek parası’ dizeleri ile şairlerin bile methiyeler düzdüğü kentimizin 
yılın 67. gününde onurlandırılması gerektiğini düşünüyoruz. Yılın 67’nci gününün Dünya Zonguldak günü olarak kutlanmasını istiyoruz.
Yurt içi ve yurt dışındaki Zonguldak Derneklerinin, sivil toplum kuruluşlarının her yılın 67’nci gününde kutlayacağımız Dünya Zonguldak Gününe katkı vermeye davet ediyoruz. 
Dünya Zonguldak Günü şimdiden kutlu olsun" dedi.

Editör: Haber Merkezi