Zonguldak Belediye Sineması 11 yıl aradan sonra Zonguldaklıların hizmetine açıldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'ın katıldığı açılışa il protokolünden AK Parti Zonguldak Milletvekili Muammer Avcı, Zonguldak Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, AK Parti Zonguldak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız, MHP İl Başkanı Mustafa Öztürk, Merkez İlçe Başkanı Çağatay İpekçi, partililer katılım sağladı. 

Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, açılışla ilgili olarak; 

"Belediye Sinema Salonu’muz siz kıymetli hemşehrilerimize Z❤️NGULDAK’ımıza hayırlı uğurlu olsun.

Zonguldaklıyım diyen herkesin ilk sinema filmini izlediği yer olan, şehrimizin kalbinde müstesna bir yere sahip, yıllarca hasret kaldığımız, tam 11 yıl aradan sonra kavuştuğumuz, açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mehmet Fatih KACIR, İl protokolümüz ve kıymetli hemşehrilerimiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz Belediye Sinema Salonu’muz bugün itibarıyla perdelerini tekrar açtı.

Bu muhteşem atmosferde kulaklarımızın pasını silen ZBEÜ Devlet Konservatuvarı Akademik Orkestrasına, Doç. Dr. İlker KÖMÜRCÜ hocamıza muhteşem konserleri için ayrıca teşekkür ediyorum.

Harun Akın'dan Tahsin Erdem'e Ziyaret Harun Akın'dan Tahsin Erdem'e Ziyaret

Belediye Sinema Salonu’muz siz kıymetli hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi.