Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Zonguldak Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan'ın 2024-2029 dönemi yapacağı projelerin ve meclis üyelerinin tanıtımı için Dedeman Otel'de lansman programı düzenlendi.

Yeni dönemde yapacağı 7 projeyi açıklayan Alan, Kent Meydanı Projesini de tanıttı. 

Valilik binasının yıkılıp yerine Kent Meydanı yapılacağını müjdeleyen Alan, "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutladık. Nasıl kalabalıktı, hepiniz gördünüz. Bayramı Madenci Anıtı'nda kısıtlı bir şekilde kutladık. Bir kesim bayramı kutlarken bir kesim de geriden izlemek zorunda kaldı. Artık bizim de kent meydanımız olacak. Valilik binamızın yerine Kent Meydanı yapıyoruz" dedi. 

Yeni dönemde yapılacak olan projeleri tanıtan Zonguldak Belediye Başkanı Alan, 31 Mart'ta ipi göğüsleyeceklerini ve hizmetlerin devam edeceğini belirtti. 7 yeni proje açıklayan Alan, "Bu şehirde 2024-2029 arasında neler bizi bekliyor? Neleri yapmak istiyoruz? Sizlerin hayalleri nedir? Çünkü projelerimizi, sizlerin hayallerine göre dizayn ettik. İnşallah onları açıklayacağım. 2019'da ben yine buradaydım. Sizler de buradaydınız. Şimdi Cumhur İttifakı adayı olarak karşınızdayım. Milliyetçi Hareket Partili kardeşlerim, ülkücü kardeşlerim de bu aileye dahil oldu.

59 ayı geride bıraktık. Şimdi daha güçlüyüz. Bir farkımız daha var. Yaptıklarımız var. Artık bir karnemiz var. 10 yıl bir hizmet yapmayanlar gibi değiliz. 5 yıl boyunca şu bu demeden sadece biz insanımıza emeğin emekçinin başkentine hizmetkar olmaya gayret ettik. Bunu yaparken teşkilatımız vardı. Kadınlarınız, gençlerimiz, sizler vardınız. İnşallah bir daha başaracağız. Muhtarları unutmam mümkün değil. Köy muhtarlarımız da yanımızdaydı. 

MADENCİYLE BAYRAMLAŞTILAR MADENCİYLE BAYRAMLAŞTILAR

ZB Nedir? Zoru Başardık. Zonguldak’ın geçmişidir. Tarihidir. Geleneğidir. Şifresidir. İnşallah daha da zorları başaracağız. Yapılamayanları yaptık. Yıkılamayan denilenleri yıktık. İnşallah daha da zorlarını yapacağız. 10 gün sonra ne olur onu da göreceğiz. ZB bundan sonra Zonguldak’ın şifresi olacak. Eski Zonguldak yeni Zonguldak.  İnşallah 31 Mart'ta ipi göğüsleyeceğiz. Kaldığımız yerden devam edeceğiz" dedi.

'Zoru Başardık' ZB Sloganıyla projelerini açıklayan Alan, Valilik binasının yıkılıp yerine Kent Meydanı yapılacağını açıkladı. 

Editör: Haber Merkezi