AK Parti'nin kuruluşundan bugüne kadar görev yapmış olan İl Başkanları, İl Başkan Yardımcıları ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, “ Gönlümüz Bir Soframız Bir “ programı kapsamında iftar yemeğinde buluştu. Progama Zonguldak Belediye Başkanı Selim Alan da katıldı. 

Afişin Arkasına Saklanıyorlar, Borç Kendi Dönemlerinden Katlanarak Geldi! Afişin Arkasına Saklanıyorlar, Borç Kendi Dönemlerinden Katlanarak Geldi!

Alaborina Restoran'da gerçekleşen iftar yemeğinde konuşan AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Kuzeyli, Güneyli, Trabzon'lu ayrıştırmasına tekrar değindi. "Siz Zonguldak'ta yaşayan Trabzon'lu olmayan Zonguldak'lıları yok saydınız" diyen Çağlayan, "Biz de inanıyoruz ki Zonguldak'lılar da sandıkta sizi yok sayacak" dedi.

Mustafa Çağlayan konuşmasında;

"Geçtiğimiz günlerde muhalefetin Genel Başkanı mitingde bir şeyler söyledi, kulaklarımıza İnanamadık.  Bir genel başkan bunları söyleyebilir mi? Hala bir yerlere koyamıyoruz. Dedi ki ‘’Trabzonlunun CHP'lisi makbuldür. Kuzey, güney, öyle toplumu ayrıştırıcı birtakım ifadeler kullandı. Biz diyoruz ki; bizi yok saymayın, bizi ayrıştırmayın, bizi bölmeyin, biz Zonguldak olarak kim nereden gelmişse hepimiz kardeşiz.

Trabzon'lularla başladığı için ben de devam edeyim. Trabzon'lunun CHP'lisi makbul de MHP'lisi, AKP’lisi, Refah Parti’lisi, DEVA Parti’lisi makbul değil mi? Kimin nereli olduğu ona bir üstünlük sağlamaz.  Siz Zonguldak'ta yaşayan Trabzon'lu olmayan Zonguldak'lıları yok saydınız. Siz Zonguldak'ta bir arada kardeşçe yaşadığımız Rize'lileri yok saydınız. Giresun'luları, Çankırı'lıları, Kastamonu'luları yok saydınız. 
Bütün Zonguldak'lıları yok saydınız. Biz de inanıyoruz ki Zonguldak'lılar da sandıkta sizi yok sayacak" dedi.