Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Zonguldak Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan, yeni dönem için hayata geçirmeyi hedeflediği 7 projeden 6'ncısı olan Galericiler Kargocular Sitesi Projesini tanıttı. 

AK Parti İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Yıldız ve teşkilat üyeleriyle birlikte Merkez Birlik Mahallesi MEKSA Mevkii'nde Proje tanıtım bilgilendirme toplantısını gerçekleştiren Alan, projeyle ilgili şu ifadelere yer verdi;

Zonguldak Tiyatroya Doyacak Zonguldak Tiyatroya Doyacak

"Kıymetli hemşerilerim,

Bugün açıkladığımız 7 projeden 6'ncısı olan Galericiler ve Kargocular Sitemizin lansmanını yapıyoruz. İstasyonun karşısına, Birlik Mahallesi'nde yapmayı planladığımız yerdeyiz. 35'e yakın galericimiz ve 6 kargo firmamızın yıllardır süre gelen bir sıkıntısı var. Bu sıkıntıyı sadece onlar yaşamıyor. Hep beraber yaşıyoruz. Galerici arkadaşlarımız caddenin muhtelif yerlerinnde dağınık bir şekilde vatandaşlarımıza hizmet vermeye çalışıyorlar. Acılık'ta, Soğuksu Dere İçinde, Aziziye'de, Hal'in arkasında. Ne yazık ki onlar için de çok rahat bir ortam değil. Araba almaya, bakmaya gelen insanlarımız için de rahat bir ortam olmuyor. Aynı şekilde kargolarımız da. Ama inşallah büyükşehirlerimizde oluğu gibi buray Galericiler ve Kargocular Sitemizi yerleştirdiğimiz zaman insanlarımız ailesiyle beraber gelecek. Hem onlar için bir sosyal etkinlik gibi olacak. Gelecek, kafesinde oturacak, restoranında yemeğini yiyecek, arabalara bakacak, hemen muayenesini yaptıracak. Eğer almak istiyorsa hemen oradaki noter vekilinde hemen talebini bitirecek. Arabasını alıp yoluna devam edecek. Biz bunu diğer şehirlerde gördüğümüz zaman gıpta ediyorduk. Meclis üyemiz Yusuf Bey yıllardır bu işi yapıyor. 30 yılı aşkındır bir talep bu. Onu da inşallah gerçekleştirmek bize nasip olacak. 

Kargocularımız da aynı şekilde. Sevkiyat olduğu zaman hem araç ve yaya trafiğimiz sıkıntıya giriyor hem de onlar dağıtım yaparken, innsanlarımıza hizmet ederken zorlanıyorlar. İnşallah bu derdi topyekün ortadan kaldırıyoruz. Hem galericilerimize hem kargocularımıza hem de Zonguldak'ımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi.