AK Parti Zongudak İl Başkanı Mustafa Çağlayan, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem'in belediye binasına astırdığı borç afişi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Borcun büyük bölümünün arıtma tesisine ait olduğunu vurgulayan Çağlayan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

“Zonguldak Belediye başkanlığı  belediyenin borçlarını afiş ile ilan etmiştir. Ancak bir algı çalışması ile ilan edilen borçlar son döneme aitmiş gibi sunulmaya çalışılmıştır. Borçların büyük bölümü arıtmaya aittir. Arıtma tesisi demişken, dönemin Belediye Başkanı Sayın Secaattin Gonca'ya, ekibine ve emeği bulunan Sayın İsmail Eşref'e teşekkür ederim. Çevresel anlamda büyük anlam içeren bir tesisi şehrimize kazandırmışlardır.
Sayın Başkan, borcu bu kadar tahmin etmediğini söyleyerek 26 Ocak 2024'te yaklaşık olarak seçime 2 ay kala partilerinin yetkili organları tarafından borcun 1.2 Milyar TL olduğunu açıkladıklarını unutmuştur.
Sığınacak liman olarak gördükleri borç dökümünü afiş asarak ve afişin arkasına saklanarak algı ve imaj çalışması ile bu sorumluluktan kaçamazlar. Bu borçlar var iken Sayın Başkan, belediye meclisinde hem grup başkan vekili hem denetim komisyonu başkanı olarak görev yapmaktaydı. Bu borç kendi dönemlerinden katlanarak gelmiştir. Kendi dönemlerinde ne hizmet yapabilmiş ne de daha az borç varken ödeme yapabilmişlerdir. İsraftan kaçınacağız diyenlerin, bir sürü para vererek, kocaman bir afiş hazırlatmalarını, algı ve imaj çalışması yapmalarını, siz değerli hemşehrilerimizin takdirine arz ediyorum” dedi. 

19 Mayıs'ta TCSG-86 Gemisi Ziyarete Açılıyor... 19 Mayıs'ta TCSG-86 Gemisi Ziyarete Açılıyor...