Zonguldak İl Genel Meclisi’nin 2024-2029 yılı ilk toplantısı yapıldı. İl Genel Meclisi Başkanlık seçiminin yapıldığı toplantıda CHP'li bir üyenin AK Parti başkan adayı Necdet Karaveli'ye oy vermesi nedeniyle başkanlık AK Parti'de kaldı. 16-16 eşit üye sayısına sahip olan AK Parti ve CHP kanadında iki aday Necdet Karaveli ve Hasan Tülübaş'ın yarıştığı seçim sonucunda AK Parti adayı Necdet Karaveli 17 oy alırken, CHP adayı Hasan Tülübaş ise 15 oy aldı. 16 CHP'li üyenin olduğu İl Genel Meclisinde CHP adayının 15 oy almasıyla CHP'ye ihanet eden üyenin kim olduğu merak konusu oldu. 

Zonguldak İl Genel Meclisi’nin 2024-2029 yılı ilk toplantısı yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından yoklama yapıldı. İl Genel Meclisi üyeleri seçime gitti. İl Genel Meclisi’nde AK Parti’nin adayı Necdet Karaveli, CHP’nin adayı ise Hasan Tülübaş oldu. 

Meclis üyelerinin oylamasının bitmesinin ardından zarflar sayıldı. 

Mv. Ertuğrul Zonguldak Kömürspor İçin TBMM'de Basın Toplantısı Düzenledi Mv. Ertuğrul Zonguldak Kömürspor İçin TBMM'de Basın Toplantısı Düzenledi

Oylama sonucu Necdet Karaveli 17,

Hasan Tülübaş 15 oy aldı. 

Oy çoğunluğunu 17 oyla Karaveli’nin almasıyla İl Genel Meclisi başkanı yeniden Necdet Karaveli seçildi.

Seçim sonuçlarının açıklanmasıyla CHP kanadı şok yaşadı.  

CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, Zonguldak Milletvekili Eylem Ertuğrul, İl Başkanı Devrim Dural'ın da izlediği seçim sonrası Karaveli ve Yavuzyılmaz arasında gergin anlar yaşandı.