Belediye Başkanı Kamil Altun Diliyle Zehir Saçtı! Belediye Başkanı Kamil Altun Diliyle Zehir Saçtı!

Kilimli'de seçim döneminin intikamı alınıyor iddiaları gündeme bomba gibi düştü. 

Son yerel seçimde İYİ Parti Kilimli Belediye Başkan Adayı Mesut Şalvarcıoğlu'nun belediye meclis listesinde olan, Şalvarcıoğlu'na destek veren esnaf ve vatandaşlara seçim sonrası Belediye Başkanı AK Parti'li Kamil Altun tarafından yaptırımlar, cezalar uygulandığı, belediye dükkanlarından tahliyeleri istendiği iddiaları gündeme geldi.

Mağdur olan vatandaşlar yaşadıkları süreci anlatırken, Altun'un seçim intikamını almak için kendilerini ekmeğinden ettiği iddialarında bulundular. 

Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun'un seçim döneminde İYİ Parti adayı Mesut Şalvarcıoğlu'na destek veren belediyenin kiracısı esnaflara tahliye yazısı göndermesi, bazı esnaflara yüksek miktarda para cezası kesmesi ve aleyhinde çalışan belediye personellerini çöpe sürmesinin tepkileri sürüyor. 

Hukuk Devleti ilkesi gereği seçme ve seçilme hakkını kullanan vatandaşlar, yaptıkları seçim nedeniyle Kamil Altun tarafından cezalandırıldıklarını ve Altun'un seçim intikamı alarak ekmekleriyle oynadığını iddia etti. 

Seçimin hemen ardından Belediye dükkanlarından çıkarılan, pazarda simit satışı yasaklanan, akıl almadık cezalar alan esnaf ve vatandaşlar yaşadıkalrı süreci anlattı.