Kilimli'de seçim sürecinin etkileri sancılı bir döneme girdi. 

Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun'un seçim döneminde İYİ Parti adayı Mesut Şalvarcıoğlu'na destek veren belediyenin kiracısı esnafa tahliye yazısı göndermesi, bazı esnaflara yüksek miktarda para cezası kesmesi ve aleyhinde çalışan belediye personellerini çöpe sürmesinin tepkileri sürerken, bir cenazede karşılaşan Kamil Altun ve Mesut Şalvarcıoğlu arasında tartışma yaşandı.

Çevredekilerin güçlükle önlediği tartışmada Kamil Altun, Şalvarcıoğlu'na; 'Sokak Köpeği' dedi. 

Kilimli ilçesine bağlı Bölüm Mahallesinde Hayri Uzundurgan'ın cenaze töreninde AK Parti'li Kilimli Belediye Başkanı Kamil Altun ile yerel seçimlerde İYİ Parti'nin Kilimli Belediye Başkan adayı olan Mesut Şalvarcıoğlu karşılaştı.

Şalvarcıoğlu'nun Altun'a; "Kamil başkan, tamam seçimi kazandın. Hayırlı olsun. Ama benim yüzümden insanların ekmeğiyle neden oynuyorsun? Bu kin ve nefret neden? Bir sorunun varsa ben buradayım" demesi üzerine ikili arasında yaşaşan tartışma çevredekilerin araya girmesiyle kavgaya dönüşmeden güçlükle önlendi. 

5 Kaçak Ocak İmha Edildi 5 Kaçak Ocak İmha Edildi

Mağdur olan esnaf ve vatandaşı savunan Şalvarcıoğlu'na hakaret eden Kamil Altun, yaşananları kameraya çeken vatandaşa da hakaret etti. 

Şalvarcıoğlu olay yerinden uzaklaşırken arkasından hakaretler yağdıran Altun, Mesut Şalvarcığlu'nun arkasından, "Lan sokak köpeği nereye geleceğim ben.  Allah Allah" diye seslenirken, görüntü alan vatandaşa da; "Çek çek!  Terbiyesizler ya! Ne ahlaksız adamlarsınız siz" dedi.

Çevredeki vatandaşların araya girmesiyle makam aracına binen Altun, olay yerinden uzaklaştı.