AKP’NİN BİTİREMEDİĞİ PROJELERİ TAMAMLADIK” DİYEN BAŞKAN BOZKURT:
NE YAPTIYSAK HALKIMIZ İÇİN YAPTIK

   Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, beş yıllık görev süresinde yaptığı hizmetlerle Devrek’in çehresini değiştirdiklerini, belirtti.
    Başkan Bozkurt, esnaf ve vatandaş buluşmasında yaptığı konuşmada, “Göreve geldiğimizden buyana, insan odaklı projelerimiz ve çalışmalarımızla, insanlarımıza en iyi hizmeti sunmayı amaçlamıştık bunda da oldukça başarılı olrduk” dedi.
     Beş yıllık görevlerinde Devrek Belediyesi olarak Devrek’e ilkleri yaşattığını anlatan Başkan Bozkurt, “Kent Müzesinden, Safder Kartoğlu Maratonu, Sanat Ödüllerinden Egemenlik Mesire Alanı’na kadar bir çok hizmeti halkımıza yaşatmanın mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Ulupınar, İlçenin İhtiyaçlarını Bakana Aktardı Ulupınar, İlçenin İhtiyaçlarını Bakana Aktardı


AKP’NİN BİTİREMEDİĞİ PROJELERİ TAMAMLADIK
     Başkan Bozkurt, kendisinden önceki AKP’li belediyenin Devrek’te yapmaya çalıştığı ve yarım bıraktığı hizmetleri tamamladıklarını belirterek, “Göreve geldiğimizden buyana yaptığımız hizmetleri kimse yadsıyamaz. Seyir Terası, Mesut Özil Devrek Belediyespor Tesisi ve Eski Terminal Alanı projelerini biz tamamladık”diye konuştu.


    Atıl ve yarım bırakılan Mesut Özil Devrek Belediyespor Tesisi, Seyir Terası, Eski Terminal Alanı ve Egemenlik Alanını tamamladıklarını anlatan Başkan Bozkurt, “Halkımızın yaşamını kolaylaştırmak, rahat ortamlarda hareket edebilmeleri için elimizden gelen çabayı gösterdik, göstermeye de devam edeceğiz” dedi.


    Eski Terminal Alanında kaldırılan mescidin yerine, yeni bir mescit yaptıklarını anlatan Başkan Bozkurt, “Eski Terminal Alanındaki mescit bizden önceki dönemde kaldırılmıştı. Biz de oradaki esnaf ve vatandaşımızın ibadetini rahatça yapabilmeleri için yeni bir mescit yaptık. Adına da, Milli Mücadele kahramanı ve müftü Hacı Abdullah Sabri Efendi koyduk. Yine Karşıyaka Mahallesi ile şehir merkezinin ulaşımını ve bağlantısını sağlayan Asma Köprü önündeki üst geçide, yaşlı, hamile, engelli ve diğer vatandaşlarımızın yararlanmaları çift yönlü asansör yaptık. Ayrıca Güdüller’deki vatandaşlarımız için de mescit yaptık. Cumhuriyet Alanı’nı yeniden düzenledik çünkü geçmiş dönemde buraya kapladıkları mermer kışın kaygan yazın da sıcağı yansıtıyordu. Bu da vatandaşımızdan çok büyük tepki alıyordu, bu sorunu da ortadan kaldırdık. Bunun yanında Vedat Ali Özan ve Dr. Veysel Atasoy caddelerini yeniden düzenleyerek halkımızın hizmetine sunduk” ifadelerini kullandı.


     İşte Devrek belediyesinin yaşama geçirdiği önemli hizmetleri:

DEVREK BELEDİYESİ MESUT ÖZİL SPOR TESİSLERİ
     Dünyaca ünlü futbolcu hemşerimiz Mesut Özil adına, kendisinin katkıları ve  belediyemiz özkaynaklarıyla yaptırdığımız spor tesislerimiz, amatör, profesyonel futbolculara 24 saat hizmet veriyor.

KENT MÜZESİ
    Devrek’in tarih, sanat, kültür ve toplu yaşamını yansıtan eserleri bir çatı altında toplayarak oluşturduğumuz Kent Müzemiz, insanımızın geçmişiyle geleceği arasında bir köprü vazifesi görüyor.

ÜST GEÇİTE ASANSÖR
      Devrek’ten geçen Zonguldak-Ankara karayolu üzerinde ve atıl durumda bulunan üst geçide belediye olarak asansör koyarak, vatandaş ve engelli vatandaşlarımızın şehir merkezi ile Karşıyaka Mahallesi arasındaki ulaşımını kolaylaştırıldı.

SEYİR TERASI
    Devrek Belediyesi olarak halkımızın dinlenme ve rahat nefes alabilmesi amacıyla yaptığımız “Seyir Terası” haftanın 7 gününü halkımıza hizmet veriyor. Seyir Terasımız şehrimizin kuşbakışı görünümüne sahip.

EGEMENLİK PİKNİK ALANI
     Devrek şehir merkezine en yakın olan ve halkımız ve çocuklarımız için büyük önem taşıyan Egemenlik Piknik Alanı’nı yaşama geçirerek çocuklarımızın ve insanlarımızın rahat bir ortamda oynayabilmeleri, dinlenebilmelerini sağladık.
Buraya çocuk oyun grupları, havuz ve evcil hayvanlar bahçesi ve sosyal aktiviteler alanına çevirdik. Bu alanda ihtiyaç duyulan kent mobilyaları da belediye marangoz atölyesinde üretildi.

Editör: Haber Merkezi