Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan hayvan barınağı ve kedi evi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. 

"Elvan sınırı içinde kalan barınağımız, yaşam bakım ve rehabilitasyon merkezimizi özel idare yönetiyordu. Bizden önceki arkadaşlar bundan bile imtina etmişler. Hayvansever dostlarımızın da bunu bilmeleri için altını bir çizelim" diyen Alan, "Orayı hemen aldık, revize ettik, yeniledik" dedi.

Alan açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

ŞU AN KADROMUZ ÇOK GÜÇLÜ

CHP'de Büyük İhanet, AK Parti'li Adaya Oy Verdi! CHP'de Büyük İhanet, AK Parti'li Adaya Oy Verdi!

“Belediyenin asli görevidir yaradanın sessiz kuluna bakmak, tedavi etmek, barındırmak ve onları doyurmak. Biz görevi devraldığımızda bir tek kedi evimiz vardı. Elvan sınırı içinde kalan barınağımız, yaşam bakım ve rehabilitasyon merkezimizi özel idare yönetiyordu. Bizden önceki arkadaşlar bundan bile imtina etmişler. Hayvansever dostlarımızın da bunu bilmeleri için altını bir çizelim. Orayı hemen aldık, revize ettik, yeniledik. Ameliyat dahi yapılamazken, röntgen cihazı yokken. Şimi röntgen cihazımız, iki tane ameliyathanemiz var. Veteriner sayımızı ikiye çıkardık, iki tekniker arkadaşımız çalışıyor. Şu an kadromuz çok güçlü.

ÖZEL TASARIM ÇALIŞMASI YAPIYORUZ

Acılık’taki kedi evimizi inşallah yenileyeceğiz. Hayvanseverlerimiz ile sürekli beraberiz. Seçim sürecinde sokak hayvanlarımızdan ziyade evcil hayvanlarımızla ilgili bize bir talep geldi. İçimizde de uhde kalmıştı. Özellikle kedilerimizin hem mama hem su kapları için özel bir tasarım çalışması içerisindeyiz. Hem mama ve su kapları hem de evcil hayvanlarımız için mezarlık yapmaya çalışacağız. Biz her zaman yaradanın sessiz kullarının yanındayız. Hayvanseverlere de desteklerimizi sürdüreceğiz ama daha fazlasını yapmamız gerekiyor. Hep birlikte yeni Zonguldak diyerek çıktığımız bu yolda 31 Mart akşamı yine Zonguldak kazanacak. Hep beraber kazanacağız, sokak hayvanları da kazanacak.” dedi.