Zonguldak Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakının Belediye Başkan Adayı Dr. Ömer Selim Alan, Zonguldak'ta görev yapan basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya gelerek seçim startını verdi. Sahilde yeni yapılan Sürmen Kafe'de yapılan basın toplantısında konuşan Zonguldak Belediye Başkanı Ömer Selim Alan, "Zonguldak'a daha fazla hizmet etmek için, hizmetlerin devamı için  vatandaşların oylarına talibiz" dedi.

Alan konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

"Zonguldak'ımızda ne yaptıysak, aklımızdan geçen ne varsa, vatandaşlarımızın bizden talebi neyse, biz hep hayallerimizi, yapacağımız işleri vatandaşlarımızın taleplerine göre şekillendirdik. Hayata geçirmeye çalıştık. Tabii yapamadığımız yerler de olmuştur. Eksik kaldığımız yerler de olmuştur. Ama biz 31 Mart'tan sonra ustalık döneminde eksik kalan yerleri de acilen onararak, yaparak çok daha fazlasını yapmaya talibiz.

AİLEMİZ GENİŞLEDİ

30 Ocak Salı günü genel bir aday tanıtıp toplantısı olacak. İlçelerimiz belderimiz de açıklandıktan sonra seçim stadını verdiğimiz 2024 yerel seçimleri için hazırlıklarımıza yavaş yavaş tempoyu arttırarak devam edeceğiz. İnşallah 31 Mart’ ta bu çalışmaların sonucunu alacağız. Biz daha önce bunu başardık. Şimdi inşallah daha güçlü bir şekilde başaracağız. Çünkü aile genişledi. Milliyetçi Hareket Partisi olsun, ülkücü kardeşlerimiz olsun, genç kardeşlerimiz olsun, daha geniş bir aileyiz.

% 60'LA SEÇİM ALMAK HEDEFİNDEYİZ

Zonguldak'ta biliyorsunuz tekrar bu yola girdik. İnşallah da en az % 60 almak kaydıyla çok güçlü bir sekilde seçim alarak, Cumhurbaşkanımızdan, hükümetimizden bugüne kadar aldığımız hizmetlerin daha fazlasını isteyeceğiz, talep edeceğiz. Seçimin formülü çok basit. İki seçenek var. Hepimiz için, Zonguldak'ımız için, vatandaşlarımız için hizmetlerinin devamını isteyeceğiz. Bunu tercih edeceğiz. Ya da eski Zonguldak'a dönüşü tercih edeceğiz. Aslında ayrım bu kadar net. Biz bugüne kadar vatandaşımıza çok güvendik. Hep de vatandaşımıza güvenerek yol yürüdük, hareket ettik. Vatandaşımıza yine güveniyoruz. Onların da Zonguldak'ımızın hizmet almasını istediğini, bu hizmetlerin yetersiz olduğunu, daha fazlasını hak ettiğimize inandığını zaten bire bir görüşmelerimizde olsun, sohbetlerimizde, ziyaretlerimizde görüyoruz, hissediyoruz.

İnşallah hep birlikte Zonguldak için çıktığımız 2019'daki yolculuğu 31 Mart akşamında ipi göğüsleyerek yeni bir sayfa açmak kaydıyla devam ettireceğiz. Gerçekten 2019'dan bugüne kadar bitiremediğimiz, sıkıntılar çektiğimiz süreçler oldu. Pandemi yaşadık. Asrın felaketini yaşadık. Yangınlar, seller, doğal afetler yaşadık. Tüm Belediyelerimiz gibi Zonguldak'ımız da etkilendi. Bizler de etkilendik Ama hiçbir zaman mazeret üretmedik. İl başkanımız, Vekillerimiz, teşkilatlarımızla beraber, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat Zonguldak'ımıza olan pozitif bakışı, pozitif ayrımcılığıyla beraber yapılamaz denilenleri yaptık, yıkılamaz denilenleri yıktık. Götürülemez denen  hizmetlerin hepsini kararlılıkla hayata  geçirdik. Hizmet etmenin mutluluğunu vatandaşlarımızın yüzlerinde görüyoruz. Olumlu dönüşler alıyoruz. Artık Zonguldak'ta bir şeyler olabiliyor, bir umut yeşerdi. Vatandaşlarımızınyüzünde bu ifadeyi gördüğümüzde mutlu oluyoruz"dedi. 

USTALIK DÖNEMİNE GEÇİŞ

Çıraklık dönemi biraz yoğun geçti, yorucu geçti. Daha önce de ifade ettim. 2019'daki Ömer Selim Alan yok karşınızda. Biraz daha tecrübeli şekilde, Zonguldak'ın ihtiyaçlarını çok daha iyi analiz etmiş, Belediye Meclis üyelerimizle, belediye çalışanlarımızla, teşkilatlarımızla beraber, inşallah Zonguldak'ımız hak ettiği istediği hizmetleri 2024'ün 1 Nisan'ından itibaren daha hızlı şekilde almaya başlayacak. Vatandaşımıza yaptıklarımızı anlatacağız.  Vatandaşlarımızdan bize gelen talepleri, hem de bu dönemde yetiştiremediğimiz hizmetlere devam edeceğiz. Gökteki yıldızları vaat etmeden bunları yapacağız.

Dediğim gibi; kısa sürede yapılabilecek projelerimiz var. Vatandaşlarımızın memnuniyetini arttırmak için; hem meclis üyesi adayı tanıtım toplantımızı yapacağız hem de inşallah projelerimizi sizlerle paylaşarak vatandaşlarımızın gönlüne girip oylarına talip olduğumuzu ifade edeceğiz.  Süreç inşallah Zonguldak'ımız için, bizler için, Cumhur ittifakı için hayırlı olur. İnşallah Zonguldak'ımız kazanan olacak.

BU SEÇİMDE TÜM ZONGULAK KAZANACAK

2019'da seçimi aldığım gün de söylemiştim. Kaybedeni olmayan, kazananın Zonguldak olduğu bir seçim olacak. Biz bu konuda çok iddialıyız. Zonguldak’ta yaşayan herkes kazanacak.  Partili hemşirelerim de kazanacak, Milliyetçi Hareket Partisi'ne gönül veren hemşerilerim de kazanacak, Cumhuriyet Halk Partili hemşerilerim de kazanacak, İyi Partili olsun, Saadet Partili olsun, Büyük Birlik Partisi, Yeniden Refah ya da hiç siyasi bir görüşü olmayan, apolitik durumda olan bütün vatandaşlarımız, yeniden 70'e 31 Mart akşamı kazanmış olacağız. İpi göğüsleyeceğiz ve vatandaşımızın memnuniyetini artırmak için daha da geniş bir aileyle, daha da hızlı çalışacağız. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi daim eylesin diye dua ediyoruz.

EBEDİ DOST VE EZELİ RAKİBİZ

Afişin Arkasına Saklanıyorlar, Borç Kendi Dönemlerinden Katlanarak Geldi! Afişin Arkasına Saklanıyorlar, Borç Kendi Dönemlerinden Katlanarak Geldi!

2019'daki süreçte de; Şenol Bey ile ben, Cumhuriyet Halk Partili siyaset yapan yöneticilerimizle, dostlarımızla en ufak bir kırgınlığa mahal vermeden yarıştık. Bizler ebedi dostuz ama siyaset zamanı ezeli rakip oluyoruz.  Şimdi de yine aynı süreç var. İnşallah hiçbir Parti mensubu, hiçbir adayla aynı daha önce olduğu gibi en ufak bir problem, polemik diyalog yaşamadan süreci geçireceğiz. Bunu niye söylüyorum? Altını çiziyorum, vatandaşımız artık bunları duymak istemiyor. Zonguldak yıllarca bunları konuştu. Ne yazık ki yıllarımız heba oldu gitti. Vatandaşımız artık sadece ve sadece hizmet istiyor. Bizler de buna talibiz. Söylediğim gibi asla ayrım yok. Ya bu hizmetlerin artarak devamı için hizmet tarafını seçeceğiz. Ya da eski zamanlarda hizmetsiz geçen 10 yıla geri dönmeyi tercih edeceğiz. Biz vatandaşımıza sonuna kadar güveniyoruz. Vatandaşımız sonuna kadar hizmet seçecektir. İnşallah sizlerle beraber de yeni Zonguldak'ı kaldığımız yerden inşa etmeye devam edeceğiz" dedi.