Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, Regaip Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajında, birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Bozkurt, “Regaip Kandilinin hayırlara vesile olmasını” diledi.

ULUPINAR ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR ULUPINAR ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

     Mesajında, Regaip Kandili’nin Üç Aylar’ın manevi iklimine girildiğinin habercisi olduğunu vurgulayan Başkan Bozkurt, “Regaip, rahmeti, bereketi ve mağfireti bol üç ayların manevi iklimine girildiğinin habercisidir” dedi.

      Başkan Bozkurt mesajında şu ifadelere yer verdi:

      “Toplum olarak bu mübarek geceyi değerlendirerek birbirimize kenetlenmeliyiz. Birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmeliyiz. Bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzana bileceğimiz herkese açmalıyız. Sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Üç aylar diye bilinen çok bereketli maneviyat mevsiminin habercisi olan Regaip Kandili, bizlere hayatın sonsuzluk okyanusunda buluşmak üzere akıp gittiğini ve geride sadece Allah’ın rızasına uygun iyi ve yararlı amellerin kalacağını bir kez daha hatırlatmaktadır.

     Bu duygu ve düşüncelerle, mübarek üç ayların ve Regaip Kandilinin tüm halkımıza ve  İslam alemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum”