Devrek Belediye Başkanı Çetin Bozkurt, ölüm yıldönümlerinde araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu ile Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan için bir anma mesajı yayımladı.

    Başkan Çetin Bozkurt, “Atatürkçü, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu, laik Cumhuriyet taraftarı, gazeteci-yazar, büyük bir aydın, çok değerli bir insandı. Haince katledilişinin 31. yılında Uğur Mumcu'yu, Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan’ın da aramızdan ayrılışının 23 yılında saygı ve özlemle anıyorum” dedi.

İBRAHİM TIĞ İZMİRLİ OKURLARIYLA BULUŞACAK İBRAHİM TIĞ İZMİRLİ OKURLARIYLA BULUŞACAK

    Bozkurt mesajında şu ifadelere yer verdi:

    “Ankara’da bundan tam 31 yıl önce bombalı bir suikastla katledilen gazeteci-yazar Uğur Mumcu’yu saygı ve özlemle anıyorum. Uğur Mumcu bildiği gerçekleri saklamayan ve kalemini halkı için kullanan bir gazeteciydi. Antiemperyalistti, Atatürkçüydü, özgürlükçü ve laikti. Bugün tam da iktidarın hoşlanmadığı bir gazeteci prototipiydi. Uğur Mumcu küresel terörün ve hakikatin peşinde olan bir gazeteciydi. Türkiye zor günlerden geçiyor. Bu zor günleri birlik ve beraberlik içinde kimsenin kimseyi hedef göstermediği, gazetecilerin yazdıkları, attıkları tweetlerden gözaltına alınmadıkları, soruşturulmadıkları, ölümle tehdit edilmedikleri bir dönem olarak geçirmek zorundayız. Tek çıkışımız demokrasinin ilkelerine sonuna kadar sahip çıkmaktır.”

      Hain bir suikast sonucu katledilen Ali Gaffar Okkan’ın, değerli, kendisini yetiştirmiş ve halkın sempatisini kazanmayı başarabilmiş bir Emniyet Müdürü olduğuna işaret eden Başkan Bozkurt, “Gaffar Okkan, bölge halkının sevgisini kazanabilmiş bir kamu görevlisi idi. Birileri bundan rahatsız olmuş olabilir. Ölümünün üzerinden yıllar geçti. Bu tip saldırıları, bireysel saldırılar olarak görmemek gerek. Okkan'a sıkılan kurşunlar da iç barışımıza sıkılmıştır. Ruhu şad olsun” dedi.

Editör: Haber Merkezi