Zonguldak'ın Kilimli İlçesi'ne bağlı Gelik Beldesi'nde başarılı bir yönetim sergileyen ve CHP'nin adayı olarak yeniden seçilen Gelik Belediye Başkanı Burhan Sezgin, başta Gelik/Kilimli ve Zonguldak halkı olmak üzere tüm İslam aleminin Kurban Bayramı'nı kutladı. 

Cengiz Gürleyen, Kurban Bayramı'nı Kutladı Cengiz Gürleyen, Kurban Bayramı'nı Kutladı

Başkan Sezgin mesajında; "Paylaşma ve yakınlaşmanın zirveye ulaştığı dini bayramlarımızdan Kurban Bayramı'na millet olarak kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bilindiği üzere bayramlar; birleştirici ve bütünleştirici özelliği ile toplumsal hayatımızda önemli bir yere sahiptir. İyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günlerimizdir. 
İnsanlar arasında kardeşliğin canlanmasına, birlik ve beraberliğin pekişmesine, sevinç ve kederlerin paylaşılarak milletçe el ele, gönül gönüle, dirlik ve düzenliğimizin devamına vesiledir. Kısacası Bayramlarımız millet olma şuurumuzun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

Kurban Bayramı'nın insanlığa, ülkemize ve halkımıza barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. Bu duygularla, Gelik/Kilimli ve Zonguldak halkımızın ve tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı'nı içtenlikle kutluyor, sağlık ve mutluluk içinde, nice huzurlu günlere hep birlikte ulaşmayı temenni ediyorum" dedi.

Editör: Haber Merkezi