Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zongulak İl Başkanı Devrim Dural, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem'in belediyenin borcunu ilanen astığı pankarta Cumhur İttifakından gelen tepkilere cevap verdi. 

Dural açıklamasında; 

"Halkımız 31 Martta yerel yönetimlerde Cumhuriyet Halk Partisi'ne iktidar olma görevini vermiş ve Türkiye’nin birinci partisi yapmıştır. Sorumluluğumuzun farkında olup Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’in dediği gibi; “halkımızın bize verdiği yatırım kredisinin” gereğini yapmak için bütün gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz.

Şeffaf belediyecilik anlayışımız gereği;Cumhuriyet Halk Partisin’den başka siyasi partilere geçen belediyelerimizden devreden borçların açıklanması bizi hiç rahatsız etmiyor. Siz kötü yönetim sergilediğiniz için oluşan bu borçtan duyduğunuz rahatsızlığınızı anlamakta güçlük çekiyoruz.

“19 MAYIS KUTLU OLSUN” “19 MAYIS KUTLU OLSUN”

Siz buna takılacağınıza yoksullukla ve açlıkla mücadele eden halkımızı düşünseydiniz bugün ülkemiz bu durumda olmazdı. Türkiye şu anda dünyada en yüksek enflasyon oranına sahip 4. ülke olarak Afrika ülkelerinden bile geride bulunmaktadır. Ancak halkımızın umutsuzluğa kapılmasına gerek yok,iktidar yürüyüşümüz başladı ve hergün çok çalışarak, üreterek, iktidara hazırlanıyoruz. Değişim başladı ve durdurulamaz" dedi. 

Belediye Borç Afişi