CHP Zonguldak İl Başkanı Devrim Dural, Zonguldak Belediye Başkanı Tahsin Erdem'in devraldığı belediye borçlarını afiş yaptırarak belediye binasına astırmasına gelen tepkiler üzerine bir basın açıklaması yayınladı. 

Dural açıklamasında şu ifadelere yer verdi; 

"Zonguldak Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Erdem, AKP Belediyesi döneminden kalan belediyeye ait borçları halkımıza şeffaf ve açık bir şekilde bildirmiştir. Bunun halkımız tarafından bilinmesinde ne gibi zarar vardır. Siz bunun neyinden rahatsız oldunuz? Geldiğimiz noktada bu borç gerçek bir borçtur ve bu borcu bilmeye halkımızın hakkı vardır. 


Görevi başında olan Zonguldak Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Erdem’in  bu borcu bahane ederek , halkımıza vermiş olduğu söz ve taahhütleri yerine getirmemesi gibi bir durum asla söz konusu olamaz. Asılan borç pankartı Belediye Başkanımız Sayın Tahsin Erdem’in misyon olarak belirlediği şeffaf belediyeciliğin bir gereğidir.

“19 MAYIS KUTLU OLSUN” “19 MAYIS KUTLU OLSUN”


Peki siz, Belediyenin sizin tarafınızdan yönetildiği dönemde borçların katlanmaması ve katlanarak devam etmemesi için ne gibi bir çalışma yaptınız? Nasıl bir önlem aldınız?
Zonguldak Belediyesinin borçlarının önemli bir kısmını oluşturan kalemin kamu idaresi tarafından ödenmesi hususunda birlikte hareket etmeye var mısınız? İktidar sahibi olarak eğer varız diyorsanız Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak sonuna kadar sizin destekçiniz olacağımıza söz veriyoruz.
Zonguldak’a bahar gelmiştir. Zonguldak bundan böyle Erdemli Belediyecilik ile yönetilecektir.
Halkımızın içi rahat olsun" dedi.

Belediye Borç Afişi