Devrek Belediye Başkanı ve CHP Belediye Başkan Adayı Çetin Bozkurt, 'Devrek'te kamu binaları bizim dönemimizde yapıldı' diyen Uluınar'a sert çıktı. Bozkurt, "Ulupınar, Taburun kapanmasına kayıtsız kaldı. Bu ayıp boynuna asılı" dedi.

Özcan Ulupınar'ın milletvekili olduğu dönemde Devrek'ten taburun gitmesine seyirci kaldığını belirten Bozkurt, "Ben varken tabur gitmez, ben olduğum sürece cezaevi gelmez" demedi mi?  Biz o süreçte eylem yaptık, 'tabur gitmesin, cezaevi gelmesin' diye. Memurken o eylemin içinde bulunmuştum. Korkmadım. Ulupınar, Taburun kapanmasına kayıtsız kaldı. Bu ayıp boynuna asılı. Devrek ve insanımız için büyük bir önem taşıyan taburun gitmesi, kapanması esnafımızı mağdur etti, Devrek’in ekonomik çöküşünü başlattı" dedi.

Bozkurt konuşmasında şu ifadeleri kullandı; 

"Taburda asker azalmıştı, asker gelmiyordu söylemlerinin arkasına sığındı. Bu ilçenin ekonomik çöküşünü başlatan taburun kapanması döneminde Özcan Ulupınar milletvekiliydi hem de iktidarın vekiliydi. Taburun kapanmasına kayıtsız kaldı. Üstelik de, ‘Taburun gitmesi, kapanması söz konusu değildir’ diye beyanatlar vererek Devrek'lileri, halkımızı kandırdı.

ULUPINAR ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR ULUPINAR ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Özcan Ulupınar, Devrek’te devletin yaptığı kamu binalarını bizim dönemimizde yapıldı diyor da, Devrek’in ekonomisini ayakta tutan, esnafımızın ve vatandaşımızın yüzünü gülderen Tabur benim dönemimde gitti, kapandı, diyemiyor. Çünkü utanıyor. Bu ayıp boynuna asılı. Devrek ve insanımız için büyük bir önem taşıyan taburun gitmesi, kapanması esnafımızı mağdur etti, Devrek’in ekonomik çöküşünü başlattı. Evet,  tabur Özcan Ulupınar döneminde kapandı. Ulupınar, taburun gideceğini söyleyenlere, ‘taburun gitmesi sözkonusu değil’ demişti. Ama, bunu söyleyen Özcan, 100 yıllık askeri, taburun gitmesine seyirci kaldı.

Özcan Ulupınar! O tabur buradan gittikten sonra gelirinden olan, dükkanını kapatmak zorunda kalan kahveciden özür dilemek zorundasın. Lokantacıdan, otelciden, berberden özür dilemek zorundasın" dedi. 

Editör: Haber Merkezi